Jump to content

Redukcja a rośnięcie ?


Michałek

Rekomendowana wypowiedź

Mam dylemat gdyż ważę obecnie 56kg/17lat/171cm i trenuję między innymi boks trener proponował mi redukcję do 53 aby móc walczyć w niższej kategorii wagowej i niszczyć przeciwników na mistrzostwach ale czy słuszna byłaby redukcja gdy już jestem chudy ? Obawiam się że właśnie w okresie dojrzewania/rośnięcia ( przy mojej wadze ) nie powinienem wchodzić na redukcję a dostarczać składników do budowy ciała , fajnie byłoby mieć 180cm xd i nie przespać tego okresu rośnięcia na redukcji i zero przyrostu wzrostu. (wspomnę ponownie ze już jestem ,,suchy" )

 

Link to comment
Share on other sites

3 kg to nie jest tak skrajny deficyt że mogłoby coś zaburzyć ponieważ te wagę powinieneś zrobić na czas ważenia. Jeśli miałbyś być w deficycie cały czas to mogłoby to spowodować niedobory w organizmie lecz jeśli tylko na czas walki to jest to do zrobienia.

Jeśli chodzi o wzrost to redukcja nie jest potwierdzona badaniami że mogłaby wpływać negatywnie na proces rośnięcia ale tak jak wszystko powinno zostać zrobione z umiarem i z zaplanowanym czasie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...