Skocz do zawartości

Bóle potreningowe w okolicy tricepsa


devmike

Rekomendowana wypowiedź

Witam wszystkich, trenuję kalistenikę od września 2022 i od jakiegoś czasu borykam się z mocnymi bólami w okolicy tricepsa. Mój wiek to 39 lat

Ból powstaje po podciągnięciach z ciężarem i objawia się zawsze symetrycznie na obu rękach. Treningi mam we wtorki i czwartki i w sobotę odczuwam dolegliwości np podczas napinania bicepsa, podczas wstawania z podłogi, robieniu pompki, odpychaniu się od ściany - czyli zawsze gdy ten mięsień jest aktywowany i napinany. Na zdjęciu prezentuje miejsce w którym ból występuje. Ból nasila się gdy naciskam tkankę jak na fotce w celu rozmasowania miejsca. Miał ktoś coś podobnego bądź wie o co chodzi ?

Byłem u ortopedy, ale uczepił się barków i kazał zrobić USG barków. Wyszło zapalenie kaletki w prawym barku. 

IMG_20230805_184139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Ale spróbuj wyleczyć to zapalenie i obserwować czy czasem ten ból tricepsa nie przejdzie. 

Często bywa tak że zapalenie w jednym paśmie może powodować uczucie ciągnięcia lub kłucia w innym miejscu. 

Gdy przechodziłem uraz mięśnia gruszkowatego efektem był ból mięśnia piszczelowego przedniego i ból w stopie. 

Uświadomił mi to dopiero fizjoterapeuta który prowadził cały etap do wyjścia z urazu. Polecam taka osobę która kompleksowo zajmie się urazem

Edytowane przez SportowyTypżycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...