Skocz do zawartości

Czy moj postep jest wystarczajacy


deberi

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie 

Od dwoch miesiecy chodze na silownie prawie codziennie na 1 godz. 

Gdy zaczynalem moglem podniesc na klate tylko 10 do 12 kg. Dzis 20 kg. (5 x 8 razy)

Jestem ektomorfikiem, trudno mi przytyc, jem ile wlezie, w tym jajek, ryb, mleka etc. 

Po mojej sylwetce raczej trudno dostrzec jakies wieksze zmiany niestety. 

 

Czy moj postep jest wystarczajacy jak na 2 miesiace? Jak go przyspieszyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki postęp wagowy odnotowałeś przez te 2 miesiące ? Ogólnie w przypadku większości osób, a szczególnie ektomorfików masę mięśniową buduje się dość powoli więc przyrosty 1-2 kg miesięczenie są prawidłowe.

Jeśli u Ciebie są mniejsze to musisz przede wszystkim zliczyć ile kalorii dobowo spożywasz i wyliczyć swoje zapotrzebowanie aby osiągnąć dodatni bilans kaloryczny bo to fundament do budowania tkanki mięśniowej. Potrzebujesz nie tylko dużej ilości białka, ale też węglowodanów i nieco dobrej jakości tłuszczy, dlatego liczy się nie tylko jakość, ale też ilość jedzenia. Wklej swój przykładowy jadłospis to coś możemy doradzić oraz plan treningowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja waga stoi raczej w miejscu,, nie mierzylem bicepsa etc

jem 4 duze posilki z ryzem, warzywami, fasola, tofu, 2 jaja dziennie, 1 szklanka mleka. 

2 razy tyg mala ryba , nie jem miesa. 

jem zawsze ryz bo latwiej mi gotowac na caly dzien. 

 

poprawa w sile niby ma swiadczyc o progresie w treningu bo w wygladzie tylko drobne zmiany poki co. nie zrazam sie, bo wiem ze trzeba lat ale chce tez widac zmiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest postęp siłowy a sylwetka i waga w miejscu to ewidentnie wina leży w odżywianiu. Największy problem to brak białka w twojej diecie które jest podstawowym budulcem do budowania masy mięśniowej. 2 jajka to raptem kilkanaście gram białka, a mała ryba 2 razy na tydzień to niestety zdecydowanie za mało. Przyjmij zasadę 2 g białka na każdy kilogram wagi ciała, do tego nadwyżka kaloryczna i sylwetka bankowo ruszy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...