Skocz do zawartości

ogromny ból mięśni po zbyt intensywnym treningu


venomek

Rekomendowana wypowiedź

hejka mam takie drobne pytanie bo sie powoli wkręcam z chęcią na powiększenie sobie obwodu rąk i w zeszły wtorek robiłem w domu ćwiczenia na swoich ciężarkach i poprostu no w skrócie za dużą pompe władowałem na swoje możliwości i się doigrałem na następny dzień pierwszy raz w życiu doświadczyłem takich urazów mięśniowych że nie moge wyprostować rąk a dzisiaj z koli po lekcji WF w szkole sie pogorszyło bo mam jeszcze większy ból i bardziej ograniczony zakres ruchu ręki z tego bólu z tąd mam pytanie jak długo może się to regenerować i czy to prawda czy gdybym regularnie ćwiczył i zażywał np. kreatyne w odpowiednich ilościach czy te zakwasy by się szybciej redukowały i przy okazji efekty by dawały skutki? z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć trochę mało szczegółów odnośnie urazu przedstawiłeś. 

Pierwsza sprawa to zadbaj o dobrą technikę ćwiczeń tak abyś unikał obciążania innych mięśni niż tylko te które chcesz trenować. 

Jeśli kwestia prostowania ręki to u mnie przez pierwsze miesiące treningu bolały przywodziciela które właśnie uniemożliwiały pełny zakres wyprostu w łokciu. Być może h Ciebie jest podanie 😄

Normalnie do dwóch dni rękę powinieneś mieć sprawną jeśli to tylko mikro urazy. 

Bóle mięśniowe (Doms) mogą się utrzymywać do 7 dni. Ale jeśli nie będzie się twój stan poprawiał tylko będzie dalej boleć lub pogarszać to udaj się do lekarza. 

Kreatyna może i w jakimś stopniu by pomogła ale nie sadze żeby było to tak znaczące żebyś zauważył różnicę. 

Po prostu jako osoba początkująca musisz nauczyć się trenować i wzmacniać całe ciało które nie jest przyzwyczajone do takich ćwiczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...