Skocz do zawartości

Waga ani drgnie- pomocy!!


juliass

Rekomendowana wypowiedź

Cześć. Trenuję siłowo od marca 4 razy w tygodniu( 2x nogi i pupa, 1x brzuch i 1x ręce i plecy). Moją początkową wagą było 56,5 kg przy wzroście 158 cm. Obecnie ważę 55 kg i waga od miesiąca ani drgnie. Jem 1650 kcal i co prawda ruchu w ciągu dnia mam mało, bo ogranicza się do lekkich prac domowych i dojścia na autobus. Odżywiam się bardzo zdrowo (nie jem słodyczy, ani fastfoodów, za to duuuużo warzyw) i staram się jeść dużo białka( ok 100g). Zauważyłam, że moje mięśnie się nieco rozbudowały, ale nadal borykam się z uciążliwą tkanką tłuszczową, która wszystko przykrywa(szczególnie w obrębie ramiona, ud i dolnej partii brzucha). Co zarobić aby się jej pozbyć i aby waga zeszła?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zalecam określenie w która stronę redukcji chciałabyś iść. 

1) zwiększenie codziennej aktywności

2) dodanie cardio po treningu 

3) ucięcie kalorii z aktualnego bilansu kalorycznego (100-200kcal) 

Przy zalożeniu że bilans kaloryczny masz dobrze wyliczony a kalorie które sporzywasz są skrupulatnie liczone . Zwróciłbym uwagę na zbilansowane makroskładników bo wydaje mi się, że 100 gr dziennie to dosyć sporo. Ja osobiście skupiłbym się również na utrzymaniu tłuszczy poniżej 50g dziennie. 

W zależności od kroku który o bierzesz w dalszej redukcji mianownik jest jeden. Obserwacja w określonym czasie. Daj sobie z dwa tygodnie czy waga się jakikolwiek się zmienia. 

Pamiętaj że cykl menstruacyjny powoduje nabiera nie wody przez organizm więc waga też może być przez ten fakt zachwiana. 

Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...