Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Witam. 

Probuje zrzucić parę kilogramów z siebie i wymyśliłem sobie, że pomieszam basen i ćwiczenia w siłowni naprzemiennie, jeden dzień basen drugi siłownia i sporadycznie dzien przerwy. Pytanie dotyczy ćwiczeń w siłowni. Dodam, że mam problem z kolanem i dużo ćwiczeń odpada ale wymyśliłem sobie to tak, że będę robił 3 podstawowe ćwiczenia wielostawowe. Martwy ciąg z oszczędzaniem kolan, pompki na poręczach i podciąganie na drążku, do tego brzuch i klatka na ławce skośnej. Połączę to w obwód i kilka takich obwodów będę sobie robił. Czy coś byście dołożyli zmienili do takiego treningu? Nie chce zbyt rozwijać masy mięśniowej narazie a bardziej "poruszać" całe ciało. Bardzo proszę o poważne wskazówki i z góry dziękuję. Pozdrawiam Przemek

Ćwiczenie codziennie to pomysł 2/10 nie polecam. Sam próbowałem robić one punch mana i wyszło średnio, a dodam że robiłem to w wakacje, czyli miałem mnóstwo czasu a i tak czułem się jak niewolnik tych codziennych treningów. Odnośnie ,,Nie chce zbyt rozwijać masy mięśniowej narazie a bardziej "poruszać" całe ciało", każde ćwiczenia wpływają na masę mięśniową a w jaki sposób zależy od twojej diety. Jeżeli nie będziesz dostarczał wystarczających ilości składników odżywczych twojemu organizmowi, twoja masa mięśniowa będzie się zmniejszać. Jeżeli zadbasz o właściwą dietę masa mięśniowa się zwiększy. Jeżeli chodzi o dolegliwości z kolanem to zamiast pytać po forach o rady od jakichś psedo-znawców jak ja, lepiej idź do fizjoterapeuty, który Ci dokładnie wyjaśni co masz robić a czego nie.  Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi