Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

 Co wspomaga odchudzanie?

Co wspomaga odchudzanie

Odchudzanie nie jest prostym procesem i wymaga od nas wiele wysiłku i wyrzeczeń. Wiele osób decyduje się na przechodzenie na diety o restrykcyjnych zasadach, które zazwyczaj kończą się efektem jo-jo i wyczerpaniem organizmu. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby na to, by w szybki sposób schudnąć, jednak do tego potrzebna jest wiedza na temat tego, co wspomaga odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej. Dowiedź się, co pomoże ci zmniejszyć masę tłuszczową ciała i wyszczupli twoją sylwetkę.

Co wspomaga odchudzanie – zielona herbata

Jeśli szukamy sposobów na odchudzanie, to warto sięgnąć po napary z zielonej herbaty, które skutecznie wspomagają pracę metabolizmu. Działanie odchudzające zielonej herbaty jest udowodnione przez badania, które wykazują, że w liściach tej rośliny znajdują się katechiny, które przyczyniają się do przyśpieszenia procesu przemiany materii. Pijąc napary z zielonej herbaty, jesteśmy w stanie spalić nawet o 100 kalorii więcej w ciągu dnia.

Co wspomaga odchudzanie – L-karnityna

Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w diecie na odchudzanie, jest L-karnityna. Do organizmu ten składnik odżywczy w niewielkich ilościach trafia wraz z pokarmem. Jednak możemy również uzupełnić jego dawki wraz z suplementami diety. Zdaniem wielu dietetyków odchudzanie przy niedoborach L-karnityny nie jest możliwe, ponieważ jest to składnik, który dba o prawidłowy transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zostają one spalane. Bez odpowiedniej dawki L-karnityny w organizmie spalanie tłuszczy może być znacząco spowolnione.

Co wspomaga odchudzanie – aktywność fizyczna

Efektowne odchudzanie nie jest możliwe, jeśli nie jesteśmy aktywni fizycznie. Jeśli więc chcemy zmniejszyć naszą masę ciała, to konieczne jest rozpoczęcie ćwiczeń. W celu odchudzania nie trzeba udać się na siłownię. Wystarczy, że co drugi dzień, będziemy ćwiczyć przez co najmniej trzydzieści minut. Jest to czas potrzebny do tego, by pobudzić organizm do spalania tkanki tłuszczowej. Na odchudzanie najlepsze są ćwiczenia aerobowe, czyli bieganie, pływanie, czy energiczne spacery. Nie są to więc wymagające treningi, tak więc nawet osoby o słabiej kondycji dadzą sobie z nimi radę.

Co wspomaga odchudzanie- białka

Nie bez powodu jedną z najlepszych diet na odchudzanie, jest dieta białkowa. Proteiny są składnikiem budulcowym w organizmie, ale są one potrzebne nie tylko do tego, by przyczynić się do budowy masy mięśniowej, ale również skutecznie wspomagają odchudzanie. Jedząc biała, poprawiamy pracę metabolizmu i przyczyniamy się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Dieta białkowa, która trwa zaledwie dwa tygodnie, w ekspresowym tempie pomaga nam zmniejszyć masę tłuszczową ciała.

Co wspomaga odchudzanie – wyciszenie

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale większość z nas cały czas odczuwa stres. Przez to praca całego organizmu, w tym procesy metaboliczne zostają zaburzone. Nadmiar stresu sprawia, że organizm szybciej i większych ilościach zaczyna odkładać tkankę tłuszczową. Jednak to nie wszystko, stres sprawia, że zwiększa się u nas uczucie głodu, przez co w ciągu dnia spożywamy znacznie większe ilości kalorii. Jeśli więc chcemy schudnąć, to konieczne jest ograniczenie sytuacji stresowych w naszym życiu i zadbanie o wyciszenie. Doskonałym sposobem na zmniejszenie poziomu hormonu stresu w organizmie jest aktywność fizyczna, która jednocześnie podnosi poziom hormonów szczęścia dopaminy i serotoniny, dzięki czemu czujemy się szczęśliwsi.

Proces odchudzanie można przyspieszyć poprzez włączenie skutecznych tabletek na odchudzanie, które maksymalizują efekty. https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-tluszczu-ranking/

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Woda nie wpływa na metabolizm w bezpośredni sposób. Oczywiście, jej spożycie przynosi wiele korzyści np. dla naszego układu pokarmowego, uzupełnia utracone mikroelementy oraz pomaga oczyścić nasze ciało z nadmiaru toksyn. Warto pić wodę szczególnie w czasie upałów bądź zwiększonej aktywności fizycznej. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...