Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Najlepsze tabletki na odchudzanie

najlepsze tabletki na odchudzanie

 

Jak w przypadku każdej dziedziny, tak i w przypadku tabletek na odchudzanie, wybór produktów na rynku jest ogromny. Co więcej, każdy producent czy sprzedawca reklamuje swój produkt jako najlepszy. Szukając więc dla nas opcji stoimy przed poważnym dylematem – jakie są najlepsze tabletki na odchudzanie?

Otóż odpowiedź jest prosta, nie ma najlepszych tabletek na odchudzanie. To jaki spalacz tłuszczu będzie dla nas najskuteczniejszym rozwiązaniem zależy od wielu czynników. Ale to, by dany środek mógł przynieść oczekiwane rezultaty zależy w główniej mierze od jego składu. Niestety zdecydowana większość tabletek na odchudzanie oparta jest albo o składniki nie mające potwierdzonej w badaniach skuteczności w spalaniu tkanki tłuszczowej, albo zawiera skuteczne substancje czynne, jednak w dawkach zbyt małych niż kliniczne (stosowane w badaniach, w których wykazano skuteczność danego składnika). Wynika to z tego, że kiepski pod względem składu produkt, czyli nieskuteczny, jest tani w produkcji, można więc go tanio sprzedawać, a co za tym idzie zwiększyć jego popularność, wystarczy tylko stworzyć w ogół niego otoczkę marketingową i liczyć zyski.

Najważniejszy jest skład produktu!

To od niego zależy, czy dane tabletki na odchudzanie mogą w ogóle przynieść oczekiwane rezultaty. Popularne składniki takie jak l-karnityna, zielona herbata, chrom czy cholina, tak naprawdę nie mają żadnych właściwości spalających tłuszcz i wykazano to bezsprzecznie w licznych badaniach. Oczywiście mają swoje właściwości, ale nie są one z pewnością związane z redukcją tkanki tłuszczowej. Możemy usłyszeć argument typu „ale moja koleżanka stosowała l-karnitynę (w jej miejsce możemy wstawić równie dobrze jakikolwiek inny nie działający składnik/produkt) i schudła X kilogramów”. Jeśli faktycznie schudła, to jest to wynik aktywności fizycznej, wyrzeczeń dietetycznych lub efektu placebo (siły sugestii), a nie działania tego typu produktów.

Niestety na rynku jest coraz więcej produktów, których nachalne działania marketingowe powodują, że bardzo trudno (nie będąc ekspertem w dziedzinie suplementacji) nie nabrać się na sztuczki stosowane przez producentów lub sklepy oferujące tabletki na odchudzanie. Zazwyczaj mechanizm działania jest podobny. Firma wypuszcza na rynek tani pod względem produkcji suplement, mający ładne opakowanie i jeszcze do tego ich dietetyk ułoży nam dietę. Bardzo szybko pojawiają się setki pozytywnych komentarzy (często pisanych nim produkt w ogóle trafi na rynek), zdjęć „przed i po” oraz wpisów sponsorowanych na serwisach tematycznych. Szukając potem opinii o danych tabletkach na odchudzanie ciężko odróżnić, która opinia jest prawdziwa, a która napisana przez copywritera zatrudnionego przez producenta. Najpopularniejszymi przykładami takich bubli sprzedawanych jako cudowne środki na odchudzanie są produkty typu Trizer, Redox Extreme czy Green Magma. Na naszym forum możecie znaleźć analizę m.in. tych produktów, w których składnik po składniku wykazaliśmy, że nie mają one prawa działać. Co więcej producenci tego typu produktów usilnie wiążą produkt z dietą i treningiem, mają świadomość, że jedyne co może zadziałać w tym przypadku będzie właśnie dieta i trening, a nie sam produkt. Firmy tego typu korzystają z różnego rodzaju blogów czy for internetowych będących ich własnością, a kreowanych jako niezależne, gdzie przedstawiają niesamowitą skuteczność swoich tabletek na odchudzanie. Należy być więc czujnym i zacząć ocenę produktu od analizy składu. Jeśli produkt nie zawiera składników, którym w niezależnych badaniach potwierdzono skuteczność lub co więcej potwierdzono brak skuteczności, to nie ma on prawa działać.

No dobrze, ale jeśli nie jesteśmy biegli w temacie badań lub po prostu nie mamy czasu lub sposobności, by zgłębiać temat, to jakie tabletki na odchudzanie kupić?

Być może pisanie „na naszym forum są jedyne prawdziwe opinie w internecie” byłoby nie stosowane i biorąc pod uwagę to co wyżej napisaliśmy mało wiarygodne, gdyż napisać można wszystko, ale przemawia za nami (forum) parę kluczowych, niepodważalnych kwestii:
- forum jest niezależne, to że współpracuje z ekspertami m.in. pracującymi w branży suplementów [nigdy nie producentami, ani osobami z nimi powiązanymi by nie było konfliktu interesów], nie oznacza, że polecają oni „swoje produkty” bo takowych nie posiadają,
- nie jesteśmy (w przeciwieństwie do każdego jednego dużego forum w Polsce) producentami ani nie jesteśmy powiązani z żadnym producentem suplementów, u nas więc nie ma jednej wspaniałej firmy oferującej produkty z każdej kategorii,
- jesteśmy jednym forum, które prezentuje analizy składów poszczególnych produktów na podstawie niezależnych badań (a nie wyssanych z palca opinii).

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, nie ma idealnego spalacza tłuszczu czy tabletek na odchudzanie dla każdego. Jeśli naszym problemem jest uporczytyw tłuszcz brzuszny to skuteczny będzie tzw. spalacz targetowy, jeśli mamy problemy z układem sercowo-naczyniowym to spalacz lipotropowy, a jeśli szukamy tabletek mocno hamujących apetyt i dodających energii na cały dzień to spalacze termogeniczne będą najlepszą opcją. Jeśli szukamy najlepszych tabletek na odchudzanie, możemy sprawdzić ranking spalaczy tłuszczu, który na bieżąco jest aktualizowany i jest to najpopularniejszy tego typu wątek dotyczący skutecznych tabletek odchudzających.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • 2725 Posts
  • 2055187 Views
  • 21 Posts
  • 62598 Views
  • 2 Posts
  • 1245 Views
  • 4 Posts
  • 3551 Views

×
×
 • Create New...