Skocz do zawartości

step

Rekomendowana wypowiedź

Cześć,

 

Nie znam tego forum, więc proszę o "mądre" odpowiedzi 

 

Mam zamiar powrócić do siłowni.

Lecz nie chce za bardzo tracić na wadze bo ważę chyba nie dużo. 

Ogółem problem jest z %bf (pewnie z 30%)

Co do diety to mieszczę się tam w 2000kcal

 

Jestem zielony w takich tematach redukcji etc..

 

 

 

Krótko i zwięźle - Chcę chodzić na siłownie nie tracąc wagi znacząco, lecz chce zmniejszyć swoje BF% przy tym zwiększając mięśnie 

- 180cm,80kg(na czczo 79,6) 15lat

 

Zdjęcia(sorry że odwrócone) : 

https://zapodaj.net/78c6f5d03a596.jpg.html

https://zapodaj.net/a50cffe8fca84.jpg.html

https://zapodaj.net/7bf35a5b1a63d.jpg.html

https://zapodaj.net/a5878c0854447.jpg.html

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz przeliczyć kilka przykładowych dni z diety i sprawdzić jak wygląda kaloryczność gdyż bardzo często robiąc to "na oko" można się grubo pomylić. Kontroluj również ilość białka. Najlepiej w Twoim przypadku spożywać około 2 do 2.2 g na każdy kilogram wagi ciała. Co do redukcji tłuszczu i budowy mięśni jednocześnie jest to możliwe w Twoim przypadku gdyż osoby początkujące łatwo mogą zmieniać swoją sylwetkę, jednak dieta odgrywa ważną rolę. 

Wagą nie należy się w żaden sposób sugerować gdyż to żaden wyznacznik ani otłuszczenia, ani muskulatury. Liczy się tylko i wyłącznie nasze samopoczucie i wygląd w lustrze. Co do treningu to standardowo 3 sesje treningowe oraz 3-4 aerobowe będą optymalnym rozwiązaniem na początek. Z czasem możesz modyfikować trening i wprowadzać interwały itp. Zacznij więc przykładać się do ćwiczeń i odżywiania, jedz czysto i pilnuj techniki i regularności a po kilku tygodniach bf będzie już nieco niższy co powinno być dobrą dawką motywacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rumcajs napisał:

Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz przeliczyć kilka przykładowych dni z diety i sprawdzić jak wygląda kaloryczność gdyż bardzo często robiąc to "na oko" można się grubo pomylić. Kontroluj również ilość białka. Najlepiej w Twoim przypadku spożywać około 2 do 2.2 g na każdy kilogram wagi ciała. Co do redukcji tłuszczu i budowy mięśni jednocześnie jest to możliwe w Twoim przypadku gdyż osoby początkujące łatwo mogą zmieniać swoją sylwetkę, jednak dieta odgrywa ważną rolę. 

Wagą nie należy się w żaden sposób sugerować gdyż to żaden wyznacznik ani otłuszczenia, ani muskulatury. Liczy się tylko i wyłącznie nasze samopoczucie i wygląd w lustrze. Co do treningu to standardowo 3 sesje treningowe oraz 3-4 aerobowe będą optymalnym rozwiązaniem na początek. Z czasem możesz modyfikować trening i wprowadzać interwały itp. Zacznij więc przykładać się do ćwiczeń i odżywiania, jedz czysto i pilnuj techniki i regularności a po kilku tygodniach bf będzie już nieco niższy co powinno być dobrą dawką motywacji.

Mógłbyś ocenić z aplikacji fitatu - Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego nie idzie absolutnie nic wywnioskować bo nie ma podanych nawet posiłków a tylko suche kalorie i makro. Musisz podać mniej więcej z czego komponujesz dane posiłki, kiedy wypada trening itp. Na pewno nie powinno być tak jak u Ciebie że kolacja jest najbardziej kalorycznym posiłkiem.Najważniejsze to podziel sobie całość zapotrzebowania na 4 lub 5 posiłków tak aby w każdym było źródło pełnowartościowego białka. Węglowodany największa porcja rano oraz po treningu. Tłuszcze mniej więcej we wszystkich poza przed treningowym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

3 miesiące minęły. 

imo, nic się nie zmieniło. waga na czczo; 73,5kg.

Ostatnio kupiłem herbatke, która piję do każdego posiłku. 30min po wypiciu tej herbatki idę do toalety, no i tak przy każdy posiłku.[jak dla mnie plus] 

1 2 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spadło ponad 6 kilogramów w 3 miesiące to nie jest to wynik zły, jednak z pewnością można było uzyskać nieco lepszy efekt. Moim zdaniem powinieneś postawić na takie wskazówki dotyczące odżywiania jakie zaleciłem Ci we wcześniejszej odpowiedzi i mimo wszystko powinno ruszyć. Masz dopiero 15 lat więc budowanie masy mięśniowej która nadałaby sylwetce kształt jest bardzo trudne, szczególnie że jak widać nie masz idealnej genetyki. Powinieneś też dużą uwagę poświęcić ogólnie na rozwój fizyczny. Sama siłownia 3 razy na tydzień jest dobrym rozwiązaniem, ale warto też aktywnie spędzać czas w postaci gier zespołowych, basenu, roweru itp. Herbatki które mają niby odchudzać bym sobie odpuścił, a to że biegasz po niej do toalety wcale nie jest dobrym zwiastunem szczególnie w tak młodym wieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...