Skocz do zawartości

Problem z obraniem celu


Volt

Rekomendowana wypowiedź

Witam!

Mam taki problem że już kompletnie nie wiem czy masować czy redukować no ale zacznę od początku. Kiedyś w wieku 15 lat ważyłem 85kg. Już nie pamiętam ile miałem wzrostu no ale generalnie bardzo gruby byłem. Wtedy postanowiłem coś ze sobą zrobić, natrafiłem na kilka kanałów na yt związanych z kalisteniką i siłownią, od tamtego momentu spodobało mi sie to i też chciałem wyglądać tak jak ci ludzie na filmikach, więc zacząłem ćwiczyć. Aktualnie mam 17 lat, czyli już ćwiczę 2 lata. Pierwsze półtora roku to była giga redukcja. W ten czas udało mi się dojść z 85 do 67kg, jednak nie wygladalo to dla mnie zadowalająco, no ale wszyscy mówili mi ze jestem już bardzo chudy więc zacząłem masę. Przez +/- pół roku czyli do teraz przybrałem do 75kg no ale nie jestem ani troche zadowolony z efektów. Niby chudy jestem ale nie do końca. Na brzuchu to nawet zarysów kaloryfera nie widać, a brzuch też ćwiczyłem, takie ćwiczenia jak dragon flag czy l-sit to nie problem. Co więcej nie mam takiej skóry na brzuchu jak ci z filmikow co ćwiczą cienkiej, tylko moge wręcz złapać fałd i tak normalnie sobie go trzymać. Z kolei kości miednicy z przodu zaczynają mi prześwitywać. Jak leże to całkowicie wystają. Klatka też nie jest wogóle odseparowana. Po prostu zlewa się z resztą. Jak stoję tyłem to widać też lekkie fałdy na dolniej czesci plecow czyli boczki. No totalnie nie wiem co robić. Jak bede dalej masował to o kaloryferze moge pomażyć, już teraz wstydze sie bez koszulki schylic bo brzuch wisi, a znowu jak zaczne redukcje to ile ja bede ważył? 65kg przy wzroscie 185? przecież to jest totalny wieszak, a ja nie chce tak wyglądać, chce żeby było widać ze coś ćwicze. Tak jeszcze jakby miało to jakieś znaczenie to dodam moje wyniki siłowe w kilku ćwiczeniach. Wyciskanie na klatke max co robiłem to 75kg na 5 powtórzeń, uginanie sztangi na biceps 50kg na 1 raz. Podciągnięć 11, Pompki 40, wiosłowanie 65kg na 6. Wznosy bokiem 10kg 8 pow. Wyciskanie żołnierskie 47,5kg na 5. A moje wymiary to 35cm w ramieniu, 100cm w klacie na napięciu, 76cm w brzuchu na wysokosci talii, 84 na wysokości bioder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo duże znaczenie mają tutaj kwestie genetyczne. Skoro masz dopiero 17 lat to jesteś jeszcze przed tym etapem, gdy sylwetka zmężnieje i nabierze naturalnej muskulatury. Obecnie nie skupiałbym się szczerze mówiąc ani na robieniu klasycznej masy, ani też na typowej redukcji. W takim wieku, przy ciężkim treningu i dobrym odżywianiu masz spore szanse na tzw. rekompozycje więc tego bym się trzymał. Staraj się progresować w podstawowych ćwiczeniach i poprawiać cały czas technikę. Co do odżywiania to najlepiej byłoby dostarczać taką ilość kalorii by być +/- na zero z zapotrzebowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...