Jump to content

Suplementacja bieganie i siłownia


Rekomendowana wypowiedź

Cześć wszystkim,

od ponad miesiąca zacząłem biegać i uczęszczać na siłownię (wróciłem). Biegam 3/4 razy w tygodniu po 6km i do tego dochodzi siłownia 2/3 razy w tygodniu. Wszystko zależy jak rozłoży się energia i chęci. Nie zmienia to faktu, że staram się zawsze 3 razy wybiec w teren i być 2 razy na siłowni (po treningu zawsze biegam dodatkowo 20 minut na bieżni). Moim celem było i jest zgubienie brzucha i ukształtowanie sylwetki, żeby nabrała ładnych kształtów oraz, żebym nabrał więcej siły. Moje wymiary to 180 cm wzoru, 75kg wagi i mam 21 lat. Chciałbym po prostu się poradzić dla tej aktywności jakie są najlepsze suplementy do stosowania. Jem zdrowo, nie jem słodyczy oraz nie pije żadnych napojów słodkich, także to co najgorsze wykluczyłem, ale wiadomo, że jeśli chodzi o jedzenie też tak wszystkiego nie mam wyliczonego. Chciałbym suplementacją poprawić moją wydajność, regenerację i zdobyć na sile. Kwestia jakich suplementów najlepiej używać i w jakich ilościach.

Link to post
Share on other sites

Generalnie warto obrać sobie jeden główny cel i do niego dążyć niż kilka jednocześnie. Wtedy nasze wysiłki są o wiele bardziej efektywne. W pierwszej kolejności warto skupić się na redukcji tłuszczu, potem możesz powoli pracować nad budową muskulatury i sylwetka powinna zacząć nabierać dobrych kształtów. W kwestii redukcji tkanki tłuszczowej z okolic brzucha to możesz sprawdzić sobie taką opcję jak EvoLab Alphaburn, obecnie numer jeden wśród spalaczy targetowych. Ponadto w celach lepszej regeneracji czy wydolności możesz pomyśleć np. o Cordycepsie, ZMA czy Aszwagandzie. Na start nie trzeba Ci póki co nic więcej.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem na pewno kupię ZMA, a odnośnie ashwagandhy to czytałem opinie, że powoduje ospałość i brak chęci do ćwiczeń (dlatego niweluje się stres). Dlatego muszę poczytać, bo już teraz jestem dość ospały. Myślałem jednak, że do takiego wysiłku przyda się białko, aminokwasy czy kreatyna, ale rozumiem. Może ktoś jeszcze coś doda od siebie. Chętnie zapoznam się z opinią kogoś mądrzejszego ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Aszwaganda na niektóre osoby działa witalizujaco zaś na inne relaksacyjnie. Wszystko jest kwestia dawki i indywidualnej tolerancji. 

Białko do uzupełnienia diety jak najbardziej możesz wrzucić. Kreatynę zostawiłbym na okres gdzie będziesz miał więcej treningów siłowych. Przy bieganiu tak jak wspomniał kazam cordyceps będzie jak najbardziej ok. Fajny skład ma np. Amix epo core pod taki wysilek. Na wydolność jedna z lepszych opcji. 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że będę stosował

1. Pharmovit Kordyceps

2. ZMA+B6

3. Ashwagandha Forte 800

4. Alnutriton Whey protein

Stosowanie tych 4 suplementów powinno wystarczy ? 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...