Skocz do zawartości

Kofeina


AsiaWW

Rekomendowana wypowiedź

Mam pytanie odnośnie kofeiny. Mam 18 lat (jestem dziewczyną - ważę ok.50kg) nie przepadam za smakiem kawy, a chcą trochę pobudzić się przed treningiem zakupiłam kofeinę w tabletkach (1 tab - 200mg kofeiny).  Według zaleceń brałam zawsze tab ok. 20 min przed treningiem. Pierwsze kilka treningów było ok - kofeina fajnie mnie pobudzała. Natomiast niedawno w trakcie treningu zaczeło mi się trochę kręci w głowie. Nie skojarzyłam tego z kofeiną. Kiedy kilka dni później znowu wzięłam tabletkę - znowu zaczełam się gorzej czuć. Mam podobne objawy jakie występują po przedawkowaniu kofeiny - nudności, zawroty głowy, lekki ból w klatce piersiowej, trochę mętlik w głowie, niepokój - trudno to opisać. Te objawy nie są strasznie silne, ale są. 
 

Z tego co wyczytałam nie powinno się przekraczać 400 mg kofeiny dziennie. Czyli 200 to niby nie, aż tak dużo. Może przez to żeby normalnie nie piję kawy, a tu nagle tak duża dawka kofeiny, do tego jestem dość mała (wzrost i waga). Do tego pijąc kawę dostarcza się to kofeinę stopniowo, a po zażyciu tabletki od razu trafia ona do krwiobiegu. Średnio filiżanka kawy ma 100 mg kofeiny a raczej nikt nie pije dwóch na raz  - tylko jedna rano, druga popołudniu.  W każdym razie mam nadzieję, że to nic poważnego, że nie jestem na coś chora. 

Myślę, żeby następnym razem wziąść połowę tabletki - czyli 100mg, i zobaczę jak mój organizm zareaguje. Miał ktoś może podobne objawy, albo jakieś rady dla mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz poprostu niską tolerancje na stymulanty co się zdarza, dawka 200 mg nie jest zbyt wysoka i na pewno nie powoduje negatywnego wpływu na nasz organizm. Możesz zacząć pod połowy tabletki i sprawdzić jak zareagujesz. Często jest tak, że do kofeiny się bardzo szybko przyzwyczajamy, przez co z czasem trzeba te dawki zwiększać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...