Skocz do zawartości

Tętno spalania tłuszczu


Artur112

Rekomendowana wypowiedź

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jeżeli podczas cardio przekraczam tętno maksymalne, to także spalamm kalorie? 

 

Chodzi o to, że już przy cardio na biezni- jest to szybki chód 6km/h przy wznosie 4% moje tetno tutaj wynosi 140-145 i przekracza tetno maksymalne. Może z powodu dużej nadwagi. Jednak taki trening nizbyt mnie męczy. Czy najlepiej do spalania tluszczu utrzymywać tetno maksymalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za artykuł.

 

Mam jednak nadciśnienie i narazie pozostanę przy cardio. Lepszy rydz niż nic. Wracając do mojego pytania czy utrzymywać cardio na poziomie tętna maksymalnego do spalania tkanki tluszczowej czy trochę podwyższyć tą poprzeczkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak Cardio na poziomie tętna maksymalnego, bo to z definicji wysiłek anaerobowy (beztlenowy).

Cardio to wysiłek aerobowy (tlenowy) w zakresie 70-80% tętna maksymalnego i trwający dość długo (przynajmniej powyżej 30 min, a najlepiej 1h)

Najprostsze sprawdzenie czy biegniesz w zakresie wysiłku tlenowego, to bieg bez tzw. zadyszki albo umiejętność normalnego mówienia podczas wykonywania czynności. 

Jeśli przy wysiłku musisz łapać powietrze masz organizm przestawiony na wysiłek beztlenowy. 

W przypadku nadciśnienia i wspomnianej dużej nadwagi starałbym się trzymać do 80% tętna maksymalnego. 

W aplikacjach zakres tętna aerobowego (tlenowego) to najczęściej 125-145 uderzeń serca na minutę, anaerobowego (beztlenowego) 145-160 uderzeń/minuta, a maksymalne (tzw. VO2) 160-180 uderzeń/minuta.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...