Skocz do zawartości

Precyzyjność w pomiarach Polar H10


DanielV

Rekomendowana wypowiedź

Witam, 

Jakiś czas temu kupiłem sobie pasek Polar H10, jednak nie jestem pewien co do precyzyjności jego pomiarów - wydają mi sie mocno zawyżone (chociaz być moze wcale tak nie jest, a ja sie po prostu nie znam).
Moje parametry ciała:

waga - 90 kg

wzrost - 187 cm 

Podczas godzinnego treningu boksu przy średnim tętnie 160 ud/min, pokazuje mi srednio 850/950 kcal spalonych.

Przy bieganiu 40 minutowym, średnim tempem 7:02 min/km - 660 kcal.
 

Chciałbym sięgnąć opinii osób, które maja szersza wiedzę w tym temacie niż ja. Czy te wyniki są według Was precyzyjne lub lekko zawyżone/zaniżone? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pierwszy rzut oka jest tak jak napisałeś. 

Jeśli urządzenie pokazuje średnie tętno 160 uderzeń/minuta to już jest właściwie poziom praktycznie V02 max - organizm osiąga najwyższe obroty (maksymalna ilość tlenu, którą organizm potrafi pobrać, przetransportować i wykorzystać w trakcie uprawiania aktywności fizycznej o określonej intensywności)

Najlepszym przykładem jest krótkodystansowy bieg na najwyższych obrotach i najwyższym możliwym do osiągnięcia przez organizm speedzie - czyli klasyczne 100 m. 

Nie chcę mi się wierzyć, że przy uprawianiu boksu ma się ciągle takie tętno - to nie jest logiczne. 

Przy 40 minutowym biegu średnim tempem 7 min/km spalamy jakieś 300 kcal.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...