Jump to content

Jerzy Górski - mistrz świata w podwójnym Ironmanie


Rekomendowana wypowiedź

Jerzy Górski (ur. 4 grudnia 1954 w Legnicy) – polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie

 

Tego wyjątkowego człowieka poznałem dopiero dzisiaj, po obejrzeniu filmu z 2017 roku pt. “Najlepszy” który przedstawia  Historię jego życia. 

 

Człowiek który był na skraju życia i śmierci, który odnalazł cel, który dokonał niesamowitych rzeczy. Człowiek który podobnie jak ja ponad dekadę zmagał się z nałogami.

 

Walka którą trzeba przebyć ze samym sobą jest największym wyzwaniem Jerzy Górski pokazał że można wyjść z każdego “gówna” w które się weszło. 

 

Dwa lata w monarze pod okiem Marka Kotańskiego zapewne były największym wyzwaniem, większym niż wygranie podwójnego ironmena. 

 

Film bardzo mnie poruszył  bo momentami widziałem tam siebie, czasy jego młodości chwile w których wydawałoby się że dobrze się bawi szybko przerodziły się w ból i cierpienie. 

 

Cytat

“Nie jestem żadnym bohaterem ani mistrzem. Ja po prostu jestem Jurek Górski, który miał w swojej głowie to, co miał i zrobił to, co zrobił, bo bardzo chciał. Chciał wykrzyczeć światu, że jest innym człowiekiem” - Jerzy Górski

 

Bardzo dobrze rozumiem jego słowa gdyż osoba która przeżyła coś takiego społecznie jest wykluczona, nie jest łatwo zmienić swoje życie a jeszcze gorzej jest nosić na barkach swoją przeszłość. 

 

7 lat po tym gdy znalazł się na leczeniu  3 września 1990 r. Przepłynął 7,6 kilometra i pokonał 360 kilometrów na rowerze oraz 84 kilometry biegu z czasem: 24 godzin 47 minut i 46 sekund. Gdzie zajął 1 miejsce

 

Daje to nadzieję i pokazuje że człowiek jest zdolny pokonać wszystko.

 

https://www.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...