Jump to content

Jerzy Górski - mistrz świata w podwójnym Ironmanie

Rekomendowana wypowiedź

Jerzy Górski (ur. 4 grudnia 1954 w Legnicy) – polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie

Tego wyjątkowego człowieka poznałem dopiero dzisiaj, po obejrzeniu filmu z 2017 roku pt. “Najlepszy” który przedstawia  Historię jego życia. 

Człowiek który był na skraju życia i śmierci, który odnalazł cel, który dokonał niesamowitych rzeczy. Człowiek który podobnie jak ja ponad dekadę zmagał się z nałogami.

Walka którą trzeba przebyć ze samym sobą jest największym wyzwaniem Jerzy Górski pokazał że można wyjść z każdego “gówna” w które się weszło. 

Dwa lata w monarze pod okiem Marka Kotańskiego zapewne były największym wyzwaniem, większym niż wygranie podwójnego ironmena. 

Film bardzo mnie poruszył  bo momentami widziałem tam siebie, czasy jego młodości chwile w których wydawałoby się że dobrze się bawi szybko przerodziły się w ból i cierpienie. 

Cytat

“Nie jestem żadnym bohaterem ani mistrzem. Ja po prostu jestem Jurek Górski, który miał w swojej głowie to, co miał i zrobił to, co zrobił, bo bardzo chciał. Chciał wykrzyczeć światu, że jest innym człowiekiem” - Jerzy Górski

Bardzo dobrze rozumiem jego słowa gdyż osoba która przeżyła coś takiego społecznie jest wykluczona, nie jest łatwo zmienić swoje życie a jeszcze gorzej jest nosić na barkach swoją przeszłość. 

7 lat po tym gdy znalazł się na leczeniu  3 września 1990 r. Przepłynął 7,6 kilometra i pokonał 360 kilometrów na rowerze oraz 84 kilometry biegu z czasem: 24 godzin 47 minut i 46 sekund. Gdzie zajął 1 miejsce

Daje to nadzieję i pokazuje że człowiek jest zdolny pokonać wszystko.

https://www.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700