Skocz do zawartości

Kontuzja lewego barku. Prosze o pomoc


mkw_kamil

Rekomendowana wypowiedź

Cześć! Od roku zmagam się z kontuzją lewego barku. Chodzę cały czas do różnych ortopedów oraz fizjoterapeutów, jednak nikt nie jest w stanie mi pomóc. Uraz nie powstał w przy jakimś konkretnym ćwiczeniu, a bardziej powiększał się podczas ćwiczenia pomimo bólu. 

Zacznę od tego w jakich ćwiczeniach ból się pojawia. Był stał się odczuwalny przy: wyciskaniu na klatę (w momencie maksymalnego opuszczenia sztangi), podciąganiu (podczas pełnego wyprostu rąk), dipach(przy maksymalnym zejściu), przy ściąganiu sztangi do klatki piersiowej siedząc(cały ruch).

Doszedłem do momentu, kiedy ból się na tyle nasilił, że już nie byłem w stanie więcej ćwiczyć. Stał się on nieustępliwy, cały czas mi dolegał. Boli mnie nie tyle sam bark co cała górna lewa strona. Potrafi on się pojawić przy łopatce (u góry, na dole, na środku). Ale najczęściej dolega mi w górnej części barku (cały odcinek od góry barku, aż do mięśnia bicepsa, ale nie sam mięsień) lub z tyłu lewego barku. Jest serio wszędzie. 

Miałem robiony usg barku, prześwietlenie porównawcze barku, rezonans odcinka piersiowego kregoslupa, rezonans lewego barku. Jedyne co wykazał rezonans to przesilenie. Problem w tym że pomimo rehabilitacji i różnych zabiegów u fizjo, nic mi nie pomaga. Podobno mam strasznie spiętą całą górną lewą część ciała. Ból jest momentami nie do wytrzymania, tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Jakakolwiek próba rozmasowania tego miejsca, sprawia że ból jest jeszcze większy. 

Stan obecny jest taki, że ból jest cały czas. Przedewszystkim w ciągu dnia. Zazwyczaj znika gdy się kładę do łóżka. Rano też go nie ma, wręcz czuję się jakbym był całkowicie sprawny. Mija 30 minut i znowu powraca, najpierw delikatnie później mocniej. 

Nie mam żadnego problemu z zakresem ruchu lewej ręki. Problem pojawia się przy próbie maksymalnego wychylenia ręki. Przykładowo kiedy podniosę ręce do góry (pozycja taka jakbym miał wyciskać sztangę, tylko że stojąc tzn. łokcie na wysokości barku i dłoni) i będę chciał odchylić rękę do tyłu to przy tej ostatniej fazie kiedy bardziej spinam mięśnie aby zwiekszyc zakres ruchu pojawia się ból. To samo w każdą ze stron. Jeśli bym chciał powiedzmy sięgnąć po szklankę w górnej szafce i braknie mi paru centymetrów i będę musiał się wychylić/naciagnac aby dostać do niej to ból też się pojawi. 

Nie wiem już co robić. Ostatnio miałem nastrzykiwany bark osoczem, jednak to również nie pomogło w żaden sposób. Prosze o porady. Z góry dziękuję 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie powiedzieć co się dzieje tym bardziej że obraz z rezonansu nic nie wykazał. Proponuję pracę z trenerem który zna podstawy anatomii.

Prawdopodobnie ból może być spowodowany złą praca barku podczas wykonywania ćwiczeń (pozycja barku wysuwa się do przodu przed ciało). Podczas dipów czy wyciskania może dochodzić do uszkodzeń lub nadwyrężenia stawu i rotatorów, kontynuowanie ćwiczenia w takim ustawieniu może prowadzić do narastającego bólu. Tutaj należy zadbać o odpowiednią mobilizację barków przed przystąpieniem do jakichkolwiek ćwiczeń.

Kolejnym podejrzeniem jest ból rzutowany ale więcej o nim w filmie poniżej.

Polecam zobaczyć film ponieważ jest tam trochę zagadnień o samej anatomii dlaczego bark może boleć.

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...