Skocz do zawartości

Bóle mięśniowe/przetrenowanie


Piterrr

Rekomendowana wypowiedź

Witam, ćwiczyłem na siłowni zacząłem w 2021 roku w październiku skończyłem 2022 sierpień, rzuciłem się na głęboką wodę i ciężko zacząłem przez cały okres ćwiczeń wszystko mnie bolało zaczely się nawet problemy z wydalaniem itp przestałem ćwiczyć objawy z układem pokarmowym ustały ale do tej pory bolą mnie mięśnie(już ponad rok nic nie przeszło w tym czasie nie było żadnych treningów), ścięgna i jestem wrażliwy na wysiłek fizyczny, próbowałem również rozciągania ale to też nic nie daje, myślę że to wynik przetrenowania, nie jest to żadne zapalenie ani choroba wszystkie wyniki w normie, u neurologa i reumatologa też byłem i  nic nie wiedzą, nie wiem co zrobić. Gdyby to było zwykle przeciążenie to wydaje mi się że po takim czasie już by ustało. Czy mógłby prosić o podsuniecie jakiegoś pomysłu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe aby mięśnie tak długo się regenerowały. To na 90 % objaw nie związany z siłownią.

Wiadomo że każdy organizm ma różne zdolności do regeneracji ale do podaje się takie widełki od 2 tygodni do pół roku w przypadku urazu mięśnia

Jeśli chodzi o domsy to kwestia powinna się rozwiązać po max 48 h

Więc jeśli masz takie bóle od roku czasu to powinien zająć się tym lekarz i szukać może jakiegoś zaskarżenia lub infekcji.

Badałeś się na boreliozę ?

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 

Problemy z wydalaniem i układem pokarmowym mogły być spowodowane przedawkowaniem białka. Albo w ogóle go nie przyjmowałeś i organizm uległ naturalnemu wyniszczeniu.

Ale tak jak wyżej nawet u 90 latka regeneracja nie trwałaby tak długo. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SportowyTypżycia:

Badałem tarczycę, bolerioze również, robiłem wszystkie badania moczu, krwi, kinazę kreatynową itp

Schnaider:

Możliwe że to białko chcoiaz nie wiem żeby było go aż tak mało lub aż tak dużo żeby przez to były takie problemy(nie liczyłem na początku kcal itp)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę coś z tym zrobić bo już nie mogę wytrzymać bez ćwiczeń haha

Przypomniało mi sie że jeszce w czasie ćwiczeń u fizjo bylem to mi powiedział żebym sobie wit D3 zbadał i nic więcej. 

Pójdę do jakiegoś reumatologa kolejnego czy fizjo zobaczymy coś poradzą może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że zaczyna się chodzenie po omacku. Masz jakiś objaw i teraz nikt tego dobrze nie umie rozpoznać a ty będziesz chodził po "fachowcach" i wywala kasę.

Też to przerabiałem aż doszło u mnie do przepukliny kręgosłupa bo fizjoterapeuta który mnie prowadził nie poinformował mnie że coś takiego się może dziać.

Gdzieś musi leżeć przyczyna bo to nie jest normalnie że boli cię całe ciało od tak. 

Może miałeś jakieś poważne urazy lub wypadek, operacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego, zdrowy całe życie byłem żadnych operacji, chorób, alergii i urazów.

Przed przygoda z siłownia jak pamiętam to miałem normalne zdrowe zakwasy i zadnych bólów może dopiero po regularnym ćwiczeniu coś się pokazało.

Nie znalazłem żadnych chorób na internecie które by miały takie jednoznaczne objawy także niezła zagadka. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...