Skocz do zawartości

Rekomendowana wypowiedź

Hejka wszystkim! Zwracam się z takim problemem, zapewne rozwiązanie możliwe że banalnie proste, niemniej proszę o wyrozumiałość. Otóż regularnie pływam i w związku z tym mam od niedawna zegarek Garmin'a. Wszystko ok na pozór ale niestety hm, nie do końca orientuję się w ustawianiu danych dot. treningu. Opiszę pokrótce: pływam aktualnie 62 długości w ciągu plus minus 50 min. Każda długość basenu wynosi 25 metrów i tyle też ustawione mam na zegarku. Podczas 2 ostatnich wizyt na basenie miałem zegarek i po wejściu do basenu uruchamiałem stoper, a stopowałem dopiero po przepłynięciu tych 62 długości. Niestety jedyne co mi pokazało to czas :( Ani kalorii spalonych, ani tempa nie odnotował, rubryczki na nie przeznaczone były puste. I teraz mam prośbę czy nie wiecie może co robię źle ? Tam są interwały i w instrukcji oraz poradnikach jest napisane że po wykonaniu interwału można zatrzymać czas w celu odpoczynku. Sęk w tym że jak zaczynam pływać to nie mam w planach zatrzymywania się tylko pływam nieprzerwanie. Chcę bowiem właśnie zwiększać swoje wyniki. Może robię coś źle? Hmm, byłem przekonany że będzie on liczyć te długości na podstawie ruchów dłoni i całkowity bilans zostanie zapisany na sam koniec. A tu tylko pokazuje czas. Czy więc powinienem np. po przepłynięciu pierwszej długości (25 m) zatrzymać go i wznowić? Dodam że pływam w konfiguracji styl żaba potem siwe długości kraulem na piersiach i znowu żaba i 2 kraule. Proszę pomóżcie mi, nie miałem wcześniej smartwatcha i pewnie to stąd. Będę OGROMNIE wdzięczny za każdą pomoc !!! Zegarek mam w celu rejestrowania tempa, kalorii i dystansu przebytego w ciągu pływania. Czy więc po każdej 25 m długości mam zatrzymywać i wznawiać stoper? Wiem że na pewno mi coś doradzicie bo również jesteśmy tu aby sobie wzajemnie pomagać i za każdą odp już teraz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z pytań nie powinno zostać bez odpowiedzi lecz ciężko jest mi odnieść się co do Twojego problemu. Nie miałem jak do tej pory okazji korzystania z tego typu urządzeń pomiarowych. Na pewno  jakiś czujnik odpowiada za pomiar i tutaj bym szukał rozwiązania problemu. Upewnij się czy aby na pewno zegarek założyłeś prawidłowo może musi być mocniej dociśnięty do ręki.... Pobaw się urządzeniem "na sucho" :D sprawdź ustawienia i przetestuj w warunkach domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartwatch Garmin po włączeniu trybu pływania sam ma rozpoznać jakiekolwiek przerwy, zawracania, style pływania i ilość ruchów. 

W zależności od zaawansowania modelu dostarcza różne dane. Nie masz co chwila go wyłączać/włączać/resetować. Po wyjściu z wody kończysz trening i powinieneś dostać podsumowanie. Tak działają smartwatche. 

Tutaj zapytaj o ten model

http://garniak.pl/
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...