Skocz do zawartości

Poszukiwanie Hantli Stałych - Porady, Doświadczenia i Opinie na Temat Modeli 18 kg


Rekomendowana wypowiedź

Planuję rozpocząć kolekcję hantli stałych, a moim pierwszym zakupem mają być hantle o wadze 18 kg. Zauważyłem, że ceny różnych modeli nie różnią się znacznie, co sprawia, że wybór może być trudny.

Chciałbym Was zapytać o rady dotyczące tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie hantli stałych. Czy materiał wykonania, kształt, czy może dodatkowe funkcje są kluczowe? Czy macie jakieś sprawdzone modele do polecenia? Chciałbym, aby moje hantle służyły mi przez lata, dlatego zależy mi na przemyślanym wyborze.

Moją uwagę zwróciły te trzy modele hantli o wadze 18 kg, jednak zanim podejmę decyzję, chciałbym poznać Wasze doświadczenia i opinie na ich temat. 

   
Hantla stalowa gumowana 17,5 kg Marbo Sport
image.png.56d9297141dbcb6f31c2983387d51843.png
cena 300 zł
zobacz więcej
   
Hantla stalowa gumowana Hex Pro 18 kg - HMS
image.png.cda97f3483d16d057ac60d8430d0ac43.png
cena 230,00 zł
zobacz więcej
   
Hantla HMS HG Pro (18 kg)
image.png.a8e76ab13919690a024f4a86922ae4be.png
cena 275,00 zł
zobacz więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy jest kształt jeśli będziesz używał stojaka pod wszystkie hantle.

Ja osobiście lubię te obciążenia w kształcie sześcianu. Takie obciążenie w niekontrolowany sposób nie odjedzie przy potencjalnym upadku i materiał gumowy będzie amortyzował.

Ja bardziej preferuje standardową rączkę z uwagi na małe dłonie, ale w twoim przypadku stożkowa rękojeść będzie bardziej efektywna niż taka standardowa ponieważ wymusza większą pracę dłoni.

Jeśli chodzi o sztangielki z okrągłym obciążeniem to w mojej subiektywnej ocenie lepiej się wykorzystuje takie przy ćwiczeniach niestandardowych gdzie trzyma się za obciążenie a nie za rękojeść lub w momencie gdzie można go podczepić np jako obciążenie do podciągania ale że stożkowym podczepić się też jest tak samo możliwe.

Jeśli chodzi o tworzywo to cenowo i pod kątem bezpieczeństwa wygrywa gumowy hantel ale metalowe mają dla mnie taki wymiar oldschoolu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...