Skocz do zawartości

ektomorfiku- wykorzystaj tajną broń


szpaleta

Rekomendowana wypowiedź

2021274788_ektomorfikuwykorzystajtajnabronforumsportoweszpaleta.png.969f3d64cb9f5efacf28102726b23db9.png

 

Siema ektomorficy! Należę również do grona osób identyfikujących się szczupłą posturą ciała klasyfikującą się jako ektomorfik. Moja wytrzymałość zawsze była duża często słyszałem zdanie “jesteś silny ale za lekki” dlatego też wybierając sposób treningu postawiłem na intensywne długie i ciężkie treningi i nie ukrywam jestem zadowolony z swoich postępów. Warto też podkreślić że moim celem jest bycie silniejszym a sylwetka jest na drugim planie. Wiadomo że wraz ze wzrostem siły i postępem na treningach sylwetka będzie się rozwijać. Przechodząc do sedna sprawy chciałbym zwrócić uwagę na nasz metabolizm, i sposób jak wykorzystać go podczas planowania treningów.

 

Szybka przemiana materii może mieć wpływ na szybszą regenerację mięśni po treningu. Proces przemiany materii, zwany metabolizmem, odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu składników odżywczych i energii do mięśni.

 

Podczas treningu na siłowni mięśnie doświadczają mikrourazów, które wymagają naprawy i regeneracji. Szybka przemiana materii pomaga w dostarczaniu niezbędnych substancji odżywczych, takich jak aminokwasy (budulce białek) i glukoza (źródło energii), do uszkodzonych mięśni. To z kolei przyspiesza proces odbudowy i regeneracji mięśni.

Ponadto, szybka przemiana materii może wpływać na wydzielanie hormonów anabolicznych, takich jak testosteron, które są kluczowe dla wzrostu i regeneracji mięśni. 

 

Znając swój organizm i wiedząc że moja wytrzymałość jest na wysokim poziomie zdałem sobie sprawę że “Jeśli będę trenował intensywniej to powstanie więcej mikrouszkodzeń w mięśniach a mój szybki metabolizm poradzi sobie z regeneracją “  Tutaj chcę podkreślić że intensywność moich treningów wzrastała stopniowo. Początkowo moje treningi trwały pół godziny, a ilość i jakość ćwiczeni pozostawiała wiele do życzenia. Lecz od samego początku starałem się dokładać kolejne ćwiczenia, zwiększałem ilość powtórzeń i serii aż wypracowałem schemat nad którym pracuje i rozwijam cały czas. Publikuje swoje co tygodniowe podsumowania w formie dziennika treningowego w którym możesz zobaczyć moje postępy.

 

Jednak warto zauważyć, że szybka przemiana materii to tylko jeden z wielu czynników wpływających na regenerację mięśni. Inne czynniki, takie jak odpowiednie odżywianie, odpowiednia ilość snu, właściwa technika treningowa i unikanie nadmiernego obciążenia, również odgrywają istotną rolę w procesie regeneracji mięśni.

 

Istotne jest, aby ektomorficy ćwiczyli intensywnie, ale równocześnie odpowiednio dostosowując intensywność do swoich możliwości i zdolności. Częste i długotrwałe treningi mogą prowadzić do nadmiernego obciążenia i przetrenowania, co może mieć negatywny wpływ na regenerację mięśni. Ważne jest znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy intensywnością a czasem regeneracji.

  •  

Ektomorficy mogą skorzystać z większej objętości treningowej, czyli wykonania większej liczby serii i powtórzeń dla każdego ćwiczenia. Większa objętość treningowa może stymulować rozwój mięśni poprzez zwiększoną ilość bodźców treningowych.

 

Są to moje osobiste spostrzeżenia i nie jestem w stanie stwierdzić jak zachowa się wasz organizm stosując podobne zasady. Jeśli odczuwasz przewlekły ból, zmęczenie, problemy ze snem lub inne niepokojące objawy, może to wskazywać na nadmierny stres na organizm. W takim przypadku należy zmniejszyć intensywność. Aby uniknąć nadmiernego przemęczenia wprowadziłem system SE6WC który ma zapobiegać zajechaniu się heh :D

Wygrywania 💪🤸‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...