Jump to content

Na co zwracać uwagę kierując się opiniami osób udzielających rad odnośnie treningów w internecie.


szpaleta

Rekomendowana wypowiedź

Na wstępie chcę powiedzieć że nie mam zamiaru negować czyichś porad i ich skuteczności. Materiał powstał w celu uświadomienia iż należy być ostrożnym w podejmowaniu decyzji które mają realny wpływ na nasz trening.  Sam niejednokrotnie wyrażam własne opinie na temat treningów osób które mają jakieś wątpliwości i wiem że wiąże się to z dużą odpowiedzialnością. Zawsze podkreślam aby takie opinie sprawdzać i weryfikować w różnych źródłach. Przed wdrożeniem rozwiązań treningowych z uzyskanych porad w internecie warto zwrócić uwagę na to: 
 

Czy mają odpowiednie wykształcenie, certyfikaty lub doświadczenie praktyczne w dziedzinie treningu? Warto upewnić się, że otrzymujesz porady od osoby kompetentnej i mającej wiedzę na dany temat.

 

Upewnij się, że porady i treningi proponowane przez daną osobę są zgodne z Twoimi celami treningowymi.

 

Zwróć uwagę na podejście i filozofię osoby udzielającej rad dotyczących treningów. 

 

Istnieje ryzyko, że osoba udzielająca się w internecie może nie posiadać odpowiednich kwalifikacji, doświadczenia ani wiedzy, co może prowadzić do udzielania niewłaściwych lub niebezpiecznych porad treningowych.

 

Osoba udzielająca porad w internecie nie zawsze będzie w stanie dostosować je do Twoich indywidualnych potrzeb, umiejętności i ograniczeń fizycznych. Każdy organizm jest inny, dlatego ważne jest, aby trening był dobrany indywidualnie.

 

Podczas korzystania z porad w internecie nie masz bezpośredniej kontroli lub nadzoru nad Twoim treningiem. Może to prowadzić do nieprawidłowego wykonywania ćwiczeń, złych technik, a w efekcie do kontuzji lub innych problemów zdrowotnych.

 

Osoba udzielająca porad w internecie może nie być w stanie ocenić Twojego ryzyka zdrowotnego lub uwzględnić Twojej historii medycznej. 

 

Internet jest pełen różnorodnych informacji i porad dotyczących treningów, co często prowadzi do sprzeczności. Może to wprowadzać zamieszanie i dezorientację, ponieważ każdy może mieć własne zdanie na temat treningów. Ważne jest, aby zachować zdrowy rozsądek, robić własne badania i być krytycznym wobec informacji, które znajdujesz online.


 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że każdy ma prawo się pomylić czy też nieświadomie wyrazić swoje mylne przekonania. Wpis ten nie miał na celu przerzucania winy na innych, czy też szukania osób które popełniły błąd.  Zwracam tylko uwagę na to aby mieć się na baczności, bo wiadome jest że w internecie każdy może być kim tylko chce.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...