Jump to content

Czy dobrze liczę KCL na budowie masy???


jacek1968
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Hej. Gdzieś mi znikają kalorie tylko nie wiem gdzie. Od dwóch miesięcy chodzę na siłownię trzy razy w tygodniu, generalnie jakiś tam minimalny progres jest , coś się zarysowuje ale nie bardzo mogę pojąć gdzie tracę kalorie. Dietetyk ustawił mi dietę na 2900 Kcl. Ważę 70 kg, wiek 52 lata , wzrost 172  więc potrzebuje około 1600 kcl do życia, dziennie robię średnio okolo 17-18 tys kroków , czyli praca , spacer , ect.  18 tys kroków to około 800 KCL plus siłownia przyjmijmy na dzień średnio 100Kcl, więc wychodzi dzienna aktywność 900. + zapotrzebowanie 1600 =2500 Kcl więc jest 400kcl nadwyżki a waga stoi w miejscu od 2 miesiecy , gdzie popełniam błąd w obliczeniach? Posiłki liczę bardzo dokładnie , czy jest możliwość że moja przemiana materii jest szybsza i potrzebuje 1900 KCL na dzień do życia? Czyli aby prawidłowo robić masę przy tej aktywności potrzebuje  3400 kcl.? No chyba że moje mięśnie rosną a tkanka tłuszczowa się spala i w miejsce tłuszczy wagowo wchodzą mięśnie , ale to chyba tak nie działa. Podpowiedzcie  coś?

Link to comment
Share on other sites

Zamiast rzucać się od razu na 3400 kcal lepiej jest stopniowo dodawać. Więc skoro masz już teraz 2900 to wejdź na 3000 kcal i obserwuj i dokonuj pomiarów. Sama waga jeśli by ją przyrównać do wykresu to jej wzrost nie tworzy linii pionowej. Waga skacze raz w dół raz w górę. Natomiast jak będziesz porównywać swoje wyniki to i tak powinieneś jej wzrost.

Ważne jest to aby pomiarów wagi zawsze dokonywać w tych samych warunkach jakie przyjmiesz na początku. Dajmy na to że jeśli będziesz ważył się po śniadaniu to wagę zaburzy ilość śniadania które zjadłeś. 

Link to comment
Share on other sites

Tak też robię zawsze ważę się o tej samej porze i mimo małych wahan finalnie waga stoi , wygląda na to że musialbym podnieś KCL o jakieś 300-400 dziennie , nie rozumiem jednak gdzie te kalorie tracę skoro tylko ćwiczę 3x w tygodniu i zero innej aktywności.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

A przyglądałeś się metodzie ważenia i liczenia posiłków? 

Często bywa tak że dietetyk rozpisuje gramaturę dla ugotowanego produktu a ludzie liczą przed obróbki termiczną. 

Dla przykładu ziemniaki:

Ugotowany 100 g to ok. 66kcal

Surowy 100g to ok. 75 kcal

Edited by SportowyTypżycia
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Generalnie dietetyk rozpisał mi KCL z podziałem na makro , mogę jeść co chce byle makro się zgadzało no i było zdrowo , czyli tłuszcze i węglowodany zdrowe, i tak robię mierze ważę tak jak się należy czyli przed obróbką ,  cały czas zachodzie w głowę jak to możliwe że przy niewielkiej aktywności fizycznej , 2900 kcl w posiłkach nie powoduje przyrostu wagi, zaczynam się niepokoić czy czasem nie jestem na coś chory i to coś powoduje większe zapotrzebowanie kaloryczne. 

Edited by jacek1968
Dopisek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...