Skocz do zawartości

Szybki poradnik dla osób zaczynających na siłowni.


TrenerIreneusz

Rekomendowana wypowiedź

Zasady:

1. Zwiększ spożycie białka, dla uproszczenia 2 gramy na kg masy ciała-Białko jest kluczowe dla budowy mięśni i regeneracji tkanek. Spożywaj źródła białka takie jak kurczak, indyk, ryby, jajka, tofu, fasola, groch, soczewica, itp.
2. Pij dużo wody-Woda jest kluczowa dla utrzymania nawodnienia i dobrego zdrowia. Możesz przyjąć 30 ml na kg masy ciała, łatwo określić poziom nawodnienia po moczu, który powinien być lekko żółty i przezroczysty.
3. Chcesz schudnąć stwórz deficyt kaloryczny. Chcesz przytyć stwórz nadwyżkę kaloryczną. Masz tylko dwie dźwignie ruch i kalorie.
4. Unikaj alkohol. Alkohol niszczy wszystko i zaburza praktycznie wszystkie procesy w Twoim organizmie.
5. Trenuj regularnie, nie rób dłuższych przerw niż 2 tygodnie, bo przez to cofasz się do momentu wyjścia.
6. Motywacja to mit, po 2 tygodniach zostanie przetestowana Twoja dyscyplina.
7. Nie nastawiaj się na to, że w perspektywie kilku miesięcy Twoje ciało jakoś mocno się zmieni. Nastaw się na lata, a zmienisz swoją sylwetkę o 180 stopni.
8. Jeżeli chcesz mieć maksymalne efekty i nauczyć się jak to wszystko funkcjonuje pomyśl o współpracy z doświadczonym trenerem i zadawaj mu dużo pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze jeden kluczowy element, jakim jest "wiara w siebie". Od samego początku jestem przekonany, że zdołam osiągnąć swój cel. Skąd ta pewność? Widziałem wiele przemian i dostrzegłem pewne względne, które stanowią fundament do sukcesu. Są to między innymi dyscyplina, sumienność, systematyczność. Każdy, kto odniósł sukces, był na tym etapie, i gdyby nie wierzył w siebie, raczej by nie doszedł do momentu, gdzie może przyznać, że osiągnął swój cel. I dlatego uważam, że jeśli komuś się powiodło, to dlaczego mi ma się nie udać. 💪

Nie ma rzeczy niemożliwych dla tych, którzy wierzą w siebie

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, bardzo słuszne zasady! i ta dopowiedziana przez "szpaleta" również.

Trenowaliśmy siłkę oraz rugby! ;)  Wiemy coś o samodyscyplinie itd.

Wiecie jak to bywa, kiedy przyszedł bardziej wymagający czas, gdy człowiek zaczął mieć zawodowo dużo na głowie, plus rodzina, dzieci, dom. Dla nas wygospodarowanie czasu na trening nie było aż takim problemem, gorsze były trudności z odpowiednio zbilansowanym odżywaniem, tzn. brakowało czasu na zajęcie się tą kwestią. Ludzie z otoczenia czasami również mieli podobne trudności. Tak zrodził się pomysł na catering dietetyczny, który miał ułatwić życie nam i innym. Poszliśmy za ciosem no i działamy już kilka dobrych lat.

Opowiedziałem to, aby podsunąć rozwiązanie, tym którzy chcą pracować nad sylwetką, którzy uprawiają sport, ale przez pracę, wszystkie aktywności, pasje, życie rodzinne, itd, ledwo sklejają wszystko w całość. Przygotowywanie odpowiedniego odżywiania potrafi zajmować trochę czasu, a dzięki diecie z dowozem, można ten czas zyskać!  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...