Skocz do zawartości

Wcześniej ektomorfik - teraz skinny fat


Rfit

Rekomendowana wypowiedź

Witam!
Od dłuższego czasu staram się jeść zdrowo, do tego ćwiczę minimum 3 razy w tygodniu. Niestety tłuszcz nie znika z okolic brzucha. Od zawsze byłem ektomorfikiem, ciężko było mi przybrać na masie. Miałem dobrą przemianę materii - ważyłem 57 kg przy wzrośnie ponad 180 cm. Skupiłem się kilka lat temu na studiach na treningu i diecie nastawionej na przyrost masy mięśniowej. Udało mi się przytyć ponad 10 kg (treningi + dieta nastawiona na jedzenie większej ilości białka i węglowodanów. Często posiłkiem był kurczak z ryżem + warzywa). Aktualnie ważę ok. 80 kg, 188 cm wzrostu i waga mi jak najbardziej odpowiada, ale zauważyłem, że odkłada mi się nieładny tłuszcz w okolicy brzucha...Chciałbym go zgubić - zmienić proporcje tłuszczu w stosunku do mięśni, ale mam z tym problem mimo, że nie przekraczam codziennego zapotrzebowania kalorycznego. Jestem na deficycie kalorycznym czyli jem kilkaset kalorii mniej. Potrafię ukryć brzuch pod ubraniem, ale nie o to chodzi. Chciałbym mieć widoczny 6-pak na brzuchu jak kiedyś, ale ciężko mi do tego dojść. Nie wiem czy robię coś źle - za mało ćwiczę? albo jem za dużo? Po jakim czasie można liczyć na pozytywne rezultaty ze zdrowego trybu życia? Może ktoś miał podobny problem i byłby w stanie mi pomóc??
Dziękuję za odpowiedzi i 

Pozdrawiam Serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja reprezentuje bardziej typ endomorfika. Ale z wiadomości które posiadam widoczny 6 pak jest zależny od wielu kilku czynników :

1. Ilość masy mięśniowej - w tym sensie jak duże masz brzuśce mięśni 

jeśli ktoś ma predyspozycje i są one duże dzięki treningowi to nawet przy większej tkance tłuszczowej są widoczne. 

2. Poziom bf wiadomo im mniejszy tym bardziej je będzie widać 

3. Ogólną predyspozycja organizmu do zrzucania tłuszczu z losowych miejsc w ciele. 

przykładem tego może być Michał Sakowski który przygotowując się do ostatnich zawodów sam prowadząc relacje z tych przygotowan powiedział że u niego kostka wychodzi ostatnia a wiadomo że jako zawodowiec schodził do skrajnych poziomów bf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...