Skocz do zawartości
Kazam

Wojna z narkotykami

Recommended Posts

Odkąd prezydent Nixon w 1972 roku zadeklarował wojnę z narkotykami, Stany Zjednoczone przeznaczyły na nią już okrągły bilion dolarów. Z powodu tej wojny Ameryka ma więcej ludzi w więzieniach niż jakikolwiek inny kraj na świecie, na jej meksykańskim froncie od 2006 roku śmierć poniosło już 50 tysięcy osób. Przegraliśmy wojnę. Od 2008 roku sprzedaż narkotyków wzrosła o 18%.

 

Nowa Zelandia próbuje czegoś innego. Nowe prawo pozwoli na legalną sprzedaż narkotyków stosowanych rekreacyjnie, o ile środki te będą spełniać pewne normy. Inne kraje, takie jak Paragwaj, Portugalia, Czechy, Holandia, Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Urugwaj, Meksyk i Australia złago¬dziły swoje podejście w kwestii użycia narkotyków do celów własnych. Liberalizacja prawa narkotykowego jest bardzo kontrowersyjna, ale jasne jest, że prawo, które aktualnie obowiązuje -po prostu nie działa.

 

(„NewSciemist", 8 marca 2014)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Narkotyki były ,są i będą bo mafie narkotykowe nad tym czuwają Narkotyki to takie używki jak alkohol czy papierosy tylko nie dostępne legalnie.Wszystko jest dla ludzi tylko do wszystkiego trzeba znać umiar.U nas wiadomo że dużo młodzieży po nie sięga mimo że są zakazane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


×