Jump to content

Wszystko rośnie, wszystko się docina, ale brzuch nie


Morsolek
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie, jakieś pół roku temu wziąłem się za treningi, a ostatnio trzymam jeszcze bardziej restrykcyjnie dobrej "michy". Nie mam pojęcia dlaczego, ale uda mi się zmniejszyły i są bardziej widoczne mięśnie, to samo z barkami, bicepsem, no i klata, a brzuch  prawie wcale. Odnoszę wrażenie, że zmniejszył mi się tylko delikatnie (niestety nie wiem dokładnie o ile bo nie mierzyłem wcześniej). Nie wiem czy powinienem uzbroić się w większą cierpliwość, czy to już wymaga jakiegoś zabiegu. Miał ktoś tak?

Link to comment
Share on other sites

Tkanka tłuszczowa zgromadzona na brzuchu to w zdecydowanej większości tkanka biała, czyli najbardziej uporczywa i zwykle schodzi na końcu. Pomijam fakt, że trenijesz dopiero pół roku więc nawet nie ma mowy o żadnych zabiegach. Musisz konsekwentnie działać i uzbroić się w cierpliwość, w sportach sylwetkowych 6 miesięcy to tak naprawdę ciągle etap początkującego.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie to przeczytałem, że może być spowodowane chorobami - tarczyca, cukrzyca. Okej, ale problemów z tarczycą i cukrzycą nie mam (regularnie się badam). Jedynie problem widzę ze snem, bo rzeczywiście odkąd pamiętam naprawdę źle sypiam. Wysypiam się tak naprawdę w weekendy. Może to właśnie przez podwyższony kortyzol? Mało śpię i dużo się stresuje, znaczy bardziej wkurzam niż się stresuję 😒

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...