Jump to content

Pytanie/pomoc


Karol1974
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Witam mam pytanie mam 18lat waga 78.5 i wzrost 182cm 
Mam pytanie chciałbym uzyskać większy biceps i mięśnie żeby było widoczne bo nie są wgl widoczne jestem osoba początkującym z zerowym stażem na siłowni mam pytanie co należy u mnie wykonać mam wjechać na mase redukcje  czy robić rekompozycje ? Jak tak to ile czasu mam określona czynność robić dorzucam foty z powodu żeby było łatwiej przeanalizować 
 

7283E672-4E01-48C5-AB06-0C3A40099588.jpeg

4EC7829E-7113-4CCB-B18E-F59BCFE2ABC4.jpeg

39583A38-4DBC-45D7-B31E-C82154D84C98.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Jesteś początkujący, więc przez kilka solidnych miesięcy powinna Ci wychodzić dobra rekompozycja jeśli się do tego przyłożysz. Wiadomo jesteś dość chudy, ale przy tym na brzuchu zalega troche tłuszczu więc nie bawiłbym się w typową masę czy redukcję. Jeśli będziesz trenował na publicznej siłowni to zrób sobie 3x w tygodniu trening całego ciała przez pierwsze tygodnie, starając się pilnować dobrej techniki a progres będzie szybko widoczny.

Druga kwestia to jedzenie, nie musisz na starcie liczyć każdej kalorii czy tego ile jakich mikroelementów dostarczasz. Wystarczy że ograniczysz cukier, kolorowe napoje, wszystko co z białej mąki i dodasz do diety więcej chudego mięsa, ryb czy jajek. W wieku 18 lat i zerowym stażu takie działanie przyniesie kolosalny efekt, a nie spowoduje zniechęcenia się ciężką i restrykcyjną dietą z kalkulatorem w ręku.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Kolega Rumcajs pisze.

Na początek zacznij liczyć kalorie przez miesiac tak jak jesz. Potem będziesz miał możliwość prawdopodobnie wyregulować dietę co do wagi.

Trening 3 razy w tyg po 45 min na początek wystarczy z własnym ciałem. Mogą to pyć ćwiczenia podstawowe. Po miesiącu dodaj do treningów gumy i ewentualnie hantle. Wszystko na spokojnie małym ciężarem i uczyć się poprawnych ruchów wykonując ćwiczenia. Nie zapomnij notować ile seri jaki ciężar oraz powtórzenia. Rozgrzewka obowiazkowo zawsze i na koniec rozciaganie. Powodzonka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...