Skocz do zawartości

Pomoc


Karol1974

Rekomendowana wypowiedź

Witam chciałbym poprosić was o pomoc ponieważ zaczynam na siłowni dopiero wcześniej nie trenowałem na siłowni ale pływałem wiele lat temu  mam trochę brzucha ale nie mam nadwagi chciałbym prosić pomoc odnośnie dlatego ze kupiłem wczoraj karnet na siłownie i chciałbym prosić o to aby jakaś osoba mogła mi powiedzieć 

Ile muszę spożywać białka tłuszczów węglowodanów na takiej rekompozycji 

Moje wymiary to wzrost-182cm

waga-78.5kg

wiek-18lat

jeszcze jakbym mógł prosić to żeby ktoś mi podał taki trening jaki bym miał na tej rekompozycji robić dziękuje bardzo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rekompozycje to akurat u początkujących często udaje się ją wykonać, oczywiście pod warunkiem sporego zaangażowania. Co do rozkładu makro to przede wszystkim wylicz sobie zapotrzebowanie i staraj się utrzymywać bilans kcal właśnie w okolicy zera. Białko daj na poziomie te 2g na kg masy ciała, około 1 g tłuszczy i reszta węglowodany. Na start jest to najbardziej uniwersalne rozłożenie, dopiero potem jak poznasz swoje ciało można bawić się w carb cycling, low fat itp.

Teraz kwestia treningu. Przez pierwsze powiedzmy 6 tygodni skup się na treningu ogólno rozwojowym np. FBW, ACT i wykonuj przynajmniej te 12-15 powtórzeń w serii żeby zaadaptować ciało do wysiłku. Nie słuchaj się ekspertów na siłowni którzy będą doradzać Ci duże ciężary czy katowanie klatki i ramion kilkoma ćwiczeniami z rzędu. Pierwsze tygodnie to adaptacja i nauka techniki, ruchów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...