Jump to content
Sign in to follow this  
Wakahiko

Scorpion Cosplay, jak dobrać ćwiczenia?

Rekomendowana wypowiedź

No hej!

Mam dokładnie jeden rok, aby upodobnić się do postaci, którą zamarzyło mi się cosplayować (fota poniżej, wiem że wiele nie oddaje, ale ciężko o lepszą). Jestem ektomorfikiem ze skłonnością składowania tłuszczyku w okolicach brzucha, waga 84 kg i wzrost 188 cm, 20 lat. Jak widać nie jestem najmasywniejszą osobą, ale i tak uczyniłem pewien postęp w masie. Domowo mam dostęp do prostego atalasu, worka treningowego, oraz typowych ćwiczeń na własnym obciążeniu. Umiem na wszystkim poprawnie ćwiczyć tak by nie zrobić sobie krzywdy, ale moje pytanie kieruję jak najlepiej dobrać trening by zdrowo rozbudować górne partie ciała tak jak na screenie (domyślam się, że tak dobrej sylwetki w rok raczej nie osiągnę). Dolne partie to nieco mniejszy priorytet bo mam je już dość mocne a na samym worku dbam o nie tak by się nie zastały.

Dziękuję każdej miłej duszy, która zasugeruje ciekawe plany treningu aby jak najwięcej zyskać w zdrowy sposób :)
Znalezione obrazy dla zapytania scorpion mortal kombat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zaczynasz dopiero poważne treningi to niestety uzyskanie takiego efektu jest niemożliwe. Chociażby jak dopracowana dieta, treningi, suplementacja itd. Taką sylwetkę buduje się wieloma latami treningów i na dodatek potrzeba jeszcze genetyki.

Chyba że masz już przynajmniej kilku letni staż treningowy wówczas się zbliżyć do celu przy dobrej genetyce. Ważne jest oczywiście nasze podejście. Poza tym kolejną przeszkodą jest sprzęt treningowy. Atlas na dobrą sprawę nie nadaje się dla osób chcących trenować w jakiś skuteczny sposób. Jedyną opcją są wolne ciężary na siłowi i trening z wykorzystaniem własnego ciała. Jeśli to dograsz do odpowiedniego poziomu możesz też pomyśleć o suplementacji kreatyną, dobrym jakościowo białkiem i aminokwasami. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
    • 3 Posts
    • 2654 Views

×
×
  • Create New...