Skocz do zawartości

Promieniujący ból z kolana po kontuzji


Michaalito99

Rekomendowana wypowiedź

Cześć. Mam pytanie do dobrego specjalisty w zakresie fizjoterapii albo kogoś kto borykał się z podobnym problemem, bo powoli tracę nadzieje. Zacznę od tego, że jestem dość aktywną osobą. Gram w nogę, chodzę na siłownie, jeżdżę na rowerze, a czasem biegam. Na początku roku zaczęło mnie boleć kolano więc troche przystopowałem z treningami. Kolano dawało o sobie znać przy kucaniu, wchodzeniu i schodzeniu przy schodach. Trwało to jakiś czas więc wybrałem się do ortopedy. Stwierdził, że to zwykle zmiany przeciążeniowie i nie ma się czym martwić. Kolano dalej bolało więc w czerwcu poszedłem do fizjo, który powiedział to samo. Kolano ogólnie się prawie wygoiło (czasem zaboli jak cały ciężar ciała przeniosę na jedną nogę i lekko przykucnę, a potem się wyprostuję), ale od sierpnia czuje ból/ciągnięcie, które mam wrażenie leci się w dół nogi tj. przez łydkę/goleń do okolic kości skokowej (w tej części stopy). I to właśnie to mnie niepokoi. Wydaje mi się, że ten ból promieniuje właśnie od kolana, ale być może to nie tu leży przyczyna? Oczywiście skonsultowałem to z fizjo (innym niż wcześniej), ale manualnie on niczego nie rozpoznał. Łąkotki, więzadła itd. są podobno ok. Prześwietlenie kolana niczego nie wykazało, bo kości są w idealnym stanie. Najdziwniejsze jest to, że to uczucie pojawia się różnie. Czasem po treningu tj. przysiadach, treningu nóg na siłce, a czasem samo z siebie, po nocy. Ostatnio bół zniknął na jakieś 4 dni choć wtedy trenowałem, ale znowu wrócił. Może miał ktoś podobny problem albo ma jakiś pomysł co to może być? Wiem, że najlepiej iść do kolejnego specjalisty, ale po pierwsze jest covid i służba zdrowia ledwie dycha więc moge liczyć tylko na teleporadę, a po drugie to szczerze mówiąc trochę zwątpiłem w tych "specjalistów". Byłem u 3, a ból nadal się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie napiszę nic odkrywczego, ale nawet najlepszy specjalista na odległość nie jest w stanie zdiagnozować problemu. Skoro byłeś już u kilku lekarzy i dalej nie znaleźli przyczyny, to raczej nikt na forum jej nie odkryje. Być może masz jakiś mikro uraz, być może jest to odnawiający się stan zapalny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do profesjonalnego lekarza sportowego, takiego który prowadzi np. zawodowych sportowców. Wówczas masz dużo większa szansę na precyzyjną diagnozę. Zapewne też nie obejdzie się bez kompletu szczegółowych badań, także wydatek nie będzie mały, bo akurat na refundacje bym nie liczył.

Jeśli szukasz alternatywnych sposobów to możesz jeszcze spróbować suplementacji np. Cissusem czy Boswellią. Bardzo dobrze pod kontem składu wypada suplement Joint Complete z Brawna, możesz sobie przetestować bo dawki składników i stopnie standaryzacji ma na bardzo dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arnold78 napisał:

Zapewne nie napiszę nic odkrywczego, ale nawet najlepszy specjalista na odległość nie jest w stanie zdiagnozować problemu. Skoro byłeś już u kilku lekarzy i dalej nie znaleźli przyczyny, to raczej nikt na forum jej nie odkryje. Być może masz jakiś mikro uraz, być może jest to odnawiający się stan zapalny. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do profesjonalnego lekarza sportowego, takiego który prowadzi np. zawodowych sportowców. Wówczas masz dużo większa szansę na precyzyjną diagnozę. Zapewne też nie obejdzie się bez kompletu szczegółowych badań, także wydatek nie będzie mały, bo akurat na refundacje bym nie liczył.

Jeśli szukasz alternatywnych sposobów to możesz jeszcze spróbować suplementacji np. Cissusem czy Boswellią. Bardzo dobrze pod kontem składu wypada suplement Joint Complete z Brawna, możesz sobie przetestować bo dawki składników i stopnie standaryzacji ma na bardzo dobrym poziomie.

Dzięki za odpowiedź. Boswellią już się leczyłem i chyba skutecznie, bo ból kolana zmalał. Niepokoi mnie tylko ten promieniujący ból, który się teraz pojawił. Piszesz o stanie zapalnym, który jak rozumiem nie mógł wyjść na RTG? Więc jakie badania polecasz? Zwykle USG wykryje ten mikro uraz albo stan zapalny? Pytam, bo mam wrażenie, że traktują mnie już jak symulanta...Testy fizjoterapeutyczne dały wynik ujemny więc zdaniem specjalistów kolana są ok, to samo z prześwietleniem. Kolana wyszły jak złoto, nie było nawet jednej rysy. Rozumiem, że kolano z jakimś urazem może dawać o sobie znać w trakcie ćwiczeń ( i tak czasem mam), ale żeby w czasie spoczynku? I jeszcze to wrażenie, że ból/ciągnięcie rozciąga się w dół nogi, aż w okolice kostki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego jak udać się na prywatną wizytę do specjalisty z prawdziwego zdarzenia. Bez tego nic nie zrobisz. Nie da się zdiagnozować problemu przez internet, a skoro wielu lekarzy uznało, że problemu nie ma to jedyna opcja znaleźć takiego, który zajmuje się na wyłącznie sportowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...