Jump to content

cyklon04

8971 views

 Share

Jaki spalacz tłuszczu wybrać dla kobiet? To częste pytanie, jakie zadają sobie kobiety, ale nie konieczne należy ono do logicznych. Suplementy diety na odchudzanie można dzielić pod względem wielu kryteriów, jednak podział ze względu na płeć nie jest wyznacznikiem działania tabletek wspomagających odchudzanie. W rzeczywistości nie istnieją specjalne spalacze tłuszczu, które przeznaczone są jedynie dla mężczyzn bądź tylko dla kobiet. W organizmie człowieka tkanka tłuszczowa ma taką samą budowę u kobiet i mężczyzn. Nie różni się ona również pod względem zasad jej gromadzenia i sposobów jej utleniania. W przypadków tych procesów zachodzących w organizmie nie ma tutaj znaczenia płeć. Podobnie sytuacja wygląda z każdym innym suplementem. Nie ma podziału suplementów dla sportowców na te dla kobiet i mężczyzn. Nie istnieją aminokwasy, które są ważniejsze dla kobiet, tak samo jest w przypadku reduktorów tłuszczu. Dlatego właśnie pytanie, jaki spalacz tłuszczu dla kobiet, jest najlepszy, nie ma sensu. Lepiej zadać sobie pytanie, jaki suplement na odchudzanie, jest najskuteczniejszy dla Ciebie?

jakie spalacze tłuszczu dla kobiet

Jakie spalacze tłuszczu dla kobiet?

Wyżej przedstawiony akapit jest dowodem na to, że kobiety nie muszą szukać spalaczy tłuszczu przeznaczonych dla ich płci, ponieważ po pierwsze takowe nie istnieją, a po drugie Panie mogą korzystać z tych samych preparatów co mężczyźni. Kluczową kwestią jest jedynie gospodarka hormonalna, ponieważ ona różni się pod względem płci. Różnią się proporcje hormonów i ich wytwarzana ilość. Ze względu na to kobiety szukając skutecznego i bezpiecznego reduktora tłuszczu, powinny unikać takich, które zawierają składniki wpływające na hormony płciowe, czyli estrogeny i testosteron. Estrogen w organizmie kobiety pełni wiele kluczowych funkcji, dlatego warto regulować jego poziom, a jest to możliwe przy użyciu DIM, czyli składnika, który wpływa korzystnie na pracę gospodarki hormonalnej i może być stosowany przez kobiety w odpowiednich proporcjach. U kobiet znacznie częściej niż u mężczyzn pojawia się problem z cellulitem. Warto więc sięgać po termogeniki i lipotropy, ale również po suplementy, które spalają tłuszcz miejscowy i mają działanie diuretyczne. Nie należy się obawiać, że spalacze tłuszczu są za silne dla kobiet, ponieważ to jak działa suplement diety, jest kwestią indywidualną, nie ma na to wpływu płeć, a najważniejsza jest wrażliwość organizmu na określone składniki aktywne.

Kiedy kobiety nie powinny stosować spalaczy tłuszczu

Przeciwwskazaniem do spożywania tabletek na odchudzanie u kobiet, jest ciąża. Jeżeli więc starasz się o dziecko lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, to nie stosuj spalaczy tłuszczu, dopóki nie upewnisz się, że wynik testu ciążowego jest negatywny. Kobiety karmiące piersią również nie powinny sięgać po tego typu preparaty, ponieważ w okresie laktacji nie powinno przyjmować się żadnych preparatów na odchudzanie bez względu na ich skład. Ostrożność powinny zachować również kobiety, które stosują tabletki antykoncepcyjne. Nie jest to oczywiście przeciwwskazanie do stosowania fat burnerów, ale należy wybierać preparaty, które nie zawierają w swoim składzie chromu, związków pochodzących od roślin i ziołowych składników, ponieważ mogą one wchodzić w interakcję z przyjmowanymi lekami. Ważnym aspektem podczas wyboru spalaczy tłuszczu, jest stan zdrowia. Zaburzenia układu krążenia, wady serca, choroby narządów wewnętrznych, czy tarczycy są przeciwwskazaniami do stosowania preparatów temogenicznych, zawierających w składzie kofeinę i inne składniki pobudzające.

Jak wybrać skuteczny spalacz tłuszczu?

Z pewnością pomocą wyborze najlepszego spalacza tłuszczu będzie nasz Ranking.

Podczas wyboru skutecznego spalacza tłuszczu kobieta może kierować się tymi samymi wytycznymi co mężczyźni. Najważniejsze są oczywiście oczekiwania, jakie mamy względem suplementu na odchudzanie, efektów, jakie on przyniesie. Kierować należy się przede wszystkim składem, a nie ceną. Przy wyborze reduktora tłuszczu liczy się jego skład. Najlepiej jeżeli składniki w nim zawarte mają działanie potwierdzone przez badania naukowe. Należy zwrócić uwagę na dawki stosowane w suplemencie i te rekomendowane, jeżeli są one za niskie, to nie warto interesować się takimi preparatami. Dodatkowo można zapoznać się z opiniami na temat danego produktu. U osób, które zmagają się z tłuszczem miejscowym, najlepsze będą suplementy diety, które będą ukierunkowane na ten problem. Jeżeli problem z nadwagą pojawia się przez niesłabnący apetyt, to najlepiej wybierać preparaty zmniejszające łaknienie. Podczas szukania najlepszych spalaczy tłuszczu warto zwrócić uwagę na rankingi suplementów diety.

 Share

1 Comment


Zwięźle i konkretnie, to lubię. Wspominany DIM sama stosowałam, bo mam problemy z metabolizmem estrogenów, polecam kobietkom, które ciężko przechodzą owulację.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...