Skocz do zawartości

Mikroskładniki na redukcji


Michał95

Rekomendowana wypowiedź

Mam pytanie do państwa. Jestem na redukcji. 💪 Zacząłem redukcję. 💪 Mam w diecie 3000 kcal i co 2 tyg. odejmuję 10%.

Zastanawiam się, ile mieć białka w diecie, węglowodanów i tłuszczu. 🧐 Liczę kalorie w Fitatu. 📱 Trening siłowy mam 4x tyg. 💪

Kardio 25 min. 3x tyg. 🏃‍♂️

Nie chcę spalić mięśni, a zachować masę mięśniową. 💪 Biorę kreatynę, Epistane, ostarynę, izolat białka, BCAA, witaminy i minerały. 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zastosuję się do Pana porady. Jeśli chodzi o środki, to epistane i ostaryna lecą rano 10 mg i wieczorem 10 mg, łącznie 20 mg dziennie. Zauważyłem, że nabicie lepsze i wuskularyzacja 💪. Mam nadzieję, że pomogą zachować masę mięśniową 💪.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie proporcji mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, ale przy redukcji gdy siłą rzeczy dostarczasz za mało energii, organizm też będzie musiał je redukować. Trening siłowy spowoduje, że niejako mówisz mu, że ma je zachować. Ale żeby to zrobił musi mieć energię (węgle) i budulec (białko). Dlatego mówi się, że robię rzeźbę (redukcja głównie tłuszczu przy minimalnej utracie tkanki mięśniowej) albo masę (czyli dostarczam energii do budowania siły, ale organizm rośnie).  

Izolat białka rozumiem, że od razu po treningu. Bo inaczej lepiej WPC (koncentrat białka serwatkowego). Kreatyna jak najbardziej oraz porządna dawka minerałów i witamin. 

I najważniejsze jest NAWODNIENIE organizmu. Sporo osób tego nie bierze pod uwagę, a to się okazuje być kluczowe. Wszystkie procesu zachodzące pod wpływem dostarczanych substancji potrzebują wody, dużo wody. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan co postanowiłem, że mam na chwilę obecną w diecie 2400 kcal, podzieliłem to na 4, każdy po 600 kcal, i powiem tak, zauważyłem brak wzdęć i zero bólu w brzuchu. Jak jadłem 3 posiłki po 800 kcal, to od razu po toalecie i potem ciężki brzuch i wzdęcia po 3 godzinach. 💩🚽💨

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeśli zamkniesz okno żywieniowe o 19.00, a kładziesz się po 22.00 spać, to powinieneś zauważyć tętno spoczynkowe nocą poniżej 60 uderzeń serca na minutę.

Takie tętno mają sportowcy i Ci co dbają o pikawę 👍💪

image.png.a1e6b7fba1ea30a59e1d62653480865a.pngimage.png.4ebdec18e14cdd8debd9710a2ec6711e.png

Np. u mnie widać, że jak było duszno 29.06, to pikawa już pracowała szybciej. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Michał95 napisał:

Jak Pan co postanowiłem, że mam na chwilę obecną w diecie 2400 kcal, podzieliłem to na 4, każdy po 600 kcal, i powiem tak, zauważyłem brak wzdęć i zero bólu w brzuchu. Jak jadłem 3 posiłki po 800 kcal, to od razu po toalecie i potem ciężki brzuch i wzdęcia po 3 godzinach. 💩🚽💨

Ogólnie najlepiej jeść tak, żeby nie czuć się najedzonym. Wtedy będziesz się czuł najlepiej. Dlatego lepiej zjeść 5 posiłków mniejszych niż 3 dużej. 

Podobnie jak z nawodnieniem można sugerować się moczem, który powinien być kolorem zbliżony do wody (lub słomkowy, żeby nie zalać organizmu). Im ciemniejszy tym gorsze nawodnienie organizmu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wypowiedź. Jeśli chodzi o jedzenie, to ja jem śniadanie o 6 rano, potem drugie śniadanie w pracy na przerwie o 12, a po powrocie do domu jem posiłek przedtreningowy i po siłowni posiłek. Koniec, ostatni posiłek jem koło 19 wieczorem. 🍳💪🏋️ A co do kalorii, to skończyłem masę na 3000 kcal i odjąłem 20%, czyli 600 kcal. I zostawiam tak, poniżej tej wartości nie będę schodzić. A i zastanawiam się nad zakupem błonnika, żeby brać go do owsianki i do obiadu, i nad włączeniem spalacza ThermoCore Hardcore 90 caps, Amix Nutrition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...