Skocz do zawartości

trening dla początkujących


janek224

Rekomendowana wypowiedź

siema mam 15 lat i chciałbym zacząć ćwiczyć raczej w domu nie na siłowni zależy mi na tym aby trochę bardziej uwidocznić mięśnie rąk i zarysować mięśnie brzucha mogę podrzucić zdjęcia sylwetki żeby wiedzieć od czego zacząć i na czym się skupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz ćwiczyć w domu czy posiadasz jakiś sprzęt do ćwiczeń? 

Jeśli nie to z masą ciała też możesz na początku jakaś formę zrobić,  a czykolwiek , z czasem będziesz mosial , używać dodatkowego obciążenia by mieć progres..

 Napisz coś więcej o sobie 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sory że teraz odpisuje na to ale powiadomienie mi nie przyszło że ktoś odpisał mam 167cm wzrostu i ważę 65 kg jem wsumie to co ugotuje mama ale dosyć zdrowo w ciągu dnia dość dużo sie ruszam ale nie jest to jakis intensywny wysiłek ze sprzętu mam taką deskę z uchwytami do pompek na różne partie ciała,mam też drążek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

Skoro masz drążek do tego możesz robić Pompki, to już w takim wieku jako początkujący możesz coś tam zbudować:

Proponuję Ci trening typu FBW 

3 razy w tygodniu ( np Poniedziałek/ Środa/ Piątek) polega na tym że robisz na każdym treningu całe ciało,  

 

Podciaganie na drążku 5serii 

Pompki na podłodze. 5seri 

Przysiady z masą ciała. 5seri

,,brzuszki na brzuch ". 4serie

I na koniec trochę się porozciagaj... 

Z czasem można trochę manipulować wariantami różnych chwytów w podciąganiu, różnych rozstawach rąk w pompkach, czy w Przysiadach np wykroki i tp.. 

Jednak na początek taka podstawa wystarczy i nie ma co kombinować.. 

W seriach celowo nie pisałem ilości powtórzeń ponieważ, nie wiem ile jesteś w stanie się podciągnąć czy zrobić pompek 

Pamiętaj bezpieczeństwo ćwiczeń ponad wszystko, za każdym razem gdy idzisz się podciągać sprawdzaj czy aby na pewno drążek jest stabilny..  

Jeśli np jest to drążek rozporowy do futryny nigdy, ale to nigdy nie wkładaj głowy między drążek a futrynę!!! 

Znam przypadek że chłopak tak ćwiczył, i włożył właśnie głowę i nie mógł jej wyjąć i doszło do tragedii - Udusił się!!! 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...