Skocz do zawartości

Noworoczne postanowienia - jak wam idzie ? Motywacja, Wątpliwości i Recepta na Skuteczny Rozwój Osobisty


Rekomendowana wypowiedź

Siema! Styczeń 2024 zbliża się do końca, więc chciałbym zapytać, jak idą wasze noworoczne postanowienia? Czy wciąż utrzymujecie motywację do działania, czy może trochę osłabła? Chciałem przekazać, że jesteśmy tutaj, aby pomóc i dzielić się doświadczeniami. Jeśli macie wątpliwości, śmiało pytajcie - nikt tutaj nie będzie was oceniał, a co ważniejsze, nikt nie będzie was krytykować. Każdy z nas przechodził przez trudne chwile.

W trakcie mojej prawie dwuletniej przygody nad własnym rozwojem, niejednokrotnie doświadczałem wątpliwości, czy napewno dobrze ćwiczę i czy to wszystko ma sens. Początkowa motywacja faktycznie odgrywa istotną rolę, ale szybko może opaść. Jednak spokojnie, na to jest recepta.

Wyrobienie pewnych rutyn w życiu naprawdę pomaga. Z czasem przeradza się to w sumienność, dyscyplinę i systematyczność. Kiedyś wspominałem o tym na forum, ale uważam, że warto to powtarzać, bo bardzo mi to pomogło. Podczas oglądania dokumentalnego programu o zawodniku przygotowującym się do zawodów Ironman usłyszałem istotne słowa: "Jeśli chcesz osiągnąć coś, musisz pokochać to, czego nienawidzisz." Faktycznie coś w tym jest, bo raczej nikt nie lubi obolałych mięśni i zakwasów, ale z biegiem czasu można się do tego przyzwyczaić, a nawet polubić.

Chcąc rozwiać wątpliwości dotyczące poprawności treningów, chciałbym podkreślić, że każdy trening, do którego się zaangażujemy i który wykonamy sumiennie, przyniesie więcej korzyści niż ten, na którym większość czasu spędzimy w telefonie lub na bajerze z znajomymi. Nie dajcie się zwieść wszelkim "optymalnym" treningom, bo na ich zrozumienie przyjdzie czas, a w miarę własnego rozwoju dowiemy się, jaki trening jest dla nas naprawdę optymalny. Ważne jest poznanie swojego organizmu i zdolności.

Dobrze jest wykonywać ćwiczenia, które sprawiają nam przyjemność. Warto pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego podejścia do treningu, które pasuje do każdego. Każdy z nas jest inny, ma różne cele i preferencje. Kluczowe jest zrozumienie własnego ciała oraz swoich możliwości, a także czerpanie radości z tych ćwiczeń, które naprawdę lubimy. To podejście pozwoli nam utrzymać motywację i osiągać lepsze wyniki na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...