Skocz do zawartości

Suplementy i odżywki - jakie i z jakiej firmy?


Rekomendowana wypowiedź

Cześć.

Zaczynam swoją przygodę na siłowni i chciałbym wspomóc się suplementami, zauważyłem że podczas wykonywania ćwiczeń, szybko wytracam energię (pewnie przez to że poprostu jestem słaby).

W związku z tym, moje treningi są krótkie.

Myślałem o stosowaniu:

- Kreatyna CM3 (jabłczan) • wybór nie padł na monohydrat ze względu na inne skutki uboczne.

- Białko serwatkowe (whey protein) • w skrócie, ponoć jest jednym z lepszy białek.

- Beta-alanina • pomogła by w wykonywaniu ćwiczeń.

- Omega3 + Witamina D • akurat tych witamin mi brakuje, nie trzeba ich uwzględniać ale napisałem na wrazie co.

Teraz zasadnicze pytanie.

Czy takie zestawienie jest w porządku, może coś zmienić lub odstawić bo nie będzie potrzeby.

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Forum Sportowe zmienił tytuł na Suplementy i odżywki - jakie i z jakiej firmy?

Witaj, co do tych wszystkich “cudownych” środków wspomagających, sam musisz wiedzieć czy aby na pewno są Tobie potrzebne. Na początku przygody z siłownią stosowałem sporo różnych supli zaczynając od kreatyny po akg, hmb, bcaa, cytruliny i witaminy - w nadziei że poprawi to moje wyniki na siłowni, ale jakoś nie wpłynęło to radykalnie na moje osiągi. Od pół roku nie stosuje żadnych proszków a z treningów jestem zadowolony. I nie chodzi  że szkoda mi siana na suple, ale jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Wiem że nieodpowiednio dobrana suplementacja może ograniczyć Twój progres czy zaszkodzić zdrowiu. Najlepiej gdybyś skontaktował się w tej sprawie z trenerem personalnym który po przeprowadzeniu wywiadu będzie wiedział jak zaplanować suplementacje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że każdy za bardzo chwali te suple przez to taki ja ma o nich wygórowane myśli. Zrobię tak jak mówisz. Skontaktuje się z trenerem i zobaczymy co powie. Takie osoby są chyba dobre w swoim fachu i można im zaufać.

Myślę że skoro jestem początkującym to faktycznie nie ma co ryzykować na własną rękę bo się nasłuchało z YT tego i owego o suplach to zasięgnie się rad fachowca.

Dziękuję ci za odpowiedź.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zestawienie, które podałeś, jest dobre. 

Stosowanie suplementów wbrew pozorom jest ważne i dobry trener to potwierdzi. Moje zdanie jest takie, że dieta to 70% sukcesu, trening 25% i suplementy 5%.

U mnie kreatyna, białko BioTech (głównie WPC, ale tam jest też i WPI) oraz Animal PAK (minerały i witaminy). Ewentualnie inny zestaw z Universal (obecnie Immune Pak).

Edytowane przez Schnaider
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schnaider zgadzam się z Tobą że suplementy to 5% całego wkładu w rozwój. Więc uważam że tyle uwagi warto im poświęcać. Nie uważam że suple wcale nie pomagają w osiąganiu celów ale wiem że nie są one niezbędne. Zamiast tego warto poświęcić czas w naukę programowania treningowego czy dbaniu o odpowiednią dietę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko,  daj znać jak podejmiesz decyzje co do suplementacji :) Mogę dodać że długo stosowałem kreatyne i cytruline - jak przestałem brać zauważyłem drobne spadki, ale najprawdopodobniej spowodowane było to utratą wody z organizmu gdyż kreatyna ma tendencje do zatrzymywania (retencji) wody. Co istotne nie powoduje to utraty masy mięśniowej.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...