Skocz do zawartości

Wielofunkcyjna maszyna smitha


Rekomendowana wypowiedź

Czesc,

planuję rozbudować swoją domową siłownię, w pierwszej kolejności myślałem o (wielofunkcyjnej) maszynie smitha.atlas.png

Miejsca powiedzmy, że mam dużo, obecnie posiadam średniej jakości atlas, który w jakieś późniejszej przyszłości myśłałbym o wymianie/pozbyciu się. Do tego podstawowe rzeczy, typu sztangi, ciężary, ławka, hantle.

Dlatego myślałem o czymś takim jak Atlas wielostanowiskowy HMS CYKLOP 2

atlas2.png

Pytanie, czy uważacie, że to by było warte swojej ceny? Również od niedawna dziewczyna zaczęła się wkręcać w siłownie, więc też myslałem, by to był zakup dla nas obojga ale wolę się spytać najpierw, czy ktoś miał do czynienia z tym lub podobnym produktem i jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 😄 patrząc na cenę takiego urządzenia to jestem w szoku bo znalazłem najniższą cenę cyklopa za 10k zł ale opinie ludzi są bardzo pozytywne.

Na oficjalnej stronie HMS znajdziesz w formie pdf zestawy ćwiczeń dedykowane do tej maszyny. Jeśli ma być dla ciebie i kogoś jeszcze to może warto je przejrzeć. 

Nigdy takiej nie używałem, ale ćwiczyłem na wielu maszynach które imitowały te same ćwiczenia tyle, że na odrębnych urządzeniach.

Faktycznie można wykonać masę ćwiczeń dzięki takiemu "kombajnowi" 

Jedyne co to byś musiał zainwestować dodatkowo w ławeczkę regulowana i może obciążenie do sztangi.

To co zauważyłem to faktycznie jest sztanga w zestawie ale jest przykręcana do suwnicy na śruby więc gdybyś chciał robić klatę na wolnym ciężarze z tą sztangą to konieczny jest demontaż (zdjęcie poniżej). To samo się tyczy innych ćwiczeń przy pomocy sztangi.

Ja osobiście jestem zdania że można zrobić równie efektywny trening i trenować wszystkie partie przy pomocy wolnych ciężarów a zakupując jedynie hantel, sztangę ,ławkę i stojaki, ewentualnie halfracka ale jeśli pieniędzy nie stoją na przeszkodzie i uważasz że taki sprzęt będzie w pełni używany to ok 😄

Jeśli zdecydujesz się na zakup to koniecznie musisz zdać relację z tego jak się sprawdza bo jestem szalenie ciekawy 😄

Pozdrawiam 

 

 

IMG_20240109_181239.jpg

Edytowane przez SportowyTypżycia
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...