Jump to content

Siłowna a wzrost


CiekawyTemat
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Cześć wszystkim wbijam szybko na forum z ciągle nurtującym mnie pytaniem czy jak trenuje pod wyskok ( 16 lat 181cm 77kg) to czy jest szansa że nie urosnę a bardzo potrzebuje kilku dobrych cm (tata ma 194cm mama 169) ćwicze dwa razy w tygodniu 1 raz siłowo tzn. 4x5 110 martwy w trap bar i 4x5 85kg przysiad, drugi trening to to samo tylko 50% ciężaru i serie 4x3 (do tego z wyskokiem) martwi mnie fakt że mogę nie urosnąć, dodam że trenuje od miesiąca i co tydzień dokładam 2.5kg do ćwiczeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cześć,

Jeśli chodzi o aktualne zrozumienie trening pod wyskok jak i każdy inny trening na siłowni nie zatrzyma twojego "zaprogramowanego" procesu budowania kości. Ćwiczenia mogą nawet wzmocnić twój szkielet i odciążyć stawy które jak obstawiam są mocno używane ponieważ uprawiasz sport typu koszykówka lub siatkówka. 

Bardziej zwróciłbym uwagę na dobór ćwiczeń i technikę, uzupełniając je o zestawy ćwiczeń treningu mobilności.

Tak samo jeśli dobrze rozumiem z treści posta to skakanie z trap bar majac ok. 55 kg będzie dodatkowo obciążać stawy ( nie wiem czy jest to dobre ćwiczenieczy źle w twoim przypadku, sam musisz ocenić 😊). Bardziej szukałbym ćwiczeń dynamicznych tj. Zeskok ze skrzyni i itp.

Warto też zastanowić się nad balansem strukturalnym aby przez zły dobór zestawu ćwiczeń nie pogłębiać go. Jeśli zobaczysz na sportowców to nie trenują tylko nóg a najczęściej całe ciało.

Nie chodzi mi tu o to aby kopiować ich trening a jedynie o założenia. Zastanów się nad treningiem fbw a dodatkowo dynamiką wyskoku. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...