Jump to content

Sport po operacji stabilizacji kregoslupa Mis Tlif L4-L5


Kreezior
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Witam jestem 3 tygodnie i 3 dni po operacji Mis Tlif L4-L5, nie czuje w ogole bolu ani nic i nie biorę tabletek przeciwbolowych. W poniedziałek zaczynam 5 dzien rehabilitacji a mam 10 dni codziennie po 4 zabiegi: laseroterapia, pole magnetyczne, krioterapia oraz cwiczenia z fizjoterapeutka i masaż. W karcie informacyjnej ze szpitala o rozpoznaniu mojej choroby kregoslupa pisze tak:
M43.1: Inne zniekształcająca choroby grzbietu - Kregozmyk
M51.0: Inne choroby krążka międzykregowego - Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (G99.2*).
Mam takie pytanie czy po operacji można trenować sporty walki boks lub kickboxing? Dodam, że przed operacja normalnie trenowałem jeszcze z 2-3 miesiace przed i jedyny bol kiedy czułem to podczas schylania się lub tego typu rzeczy i podczas kopania wysoko tylko bol w pachwinie, a tak to bolu prawie w ogole nie było. Czy po operacji można normalnie trenować sporty walki? Moj ortopeda mowil, ze za rok w marcu moge wrocic na treningi, ale wole zapytac tez innych specjalistów w tej dziedzinie, operacja była z implantami i na śruby, ortopeda powiedział ze za 3 lata jak się zrośnie to te sruby można wyciągnąć, ale ich nie będę wyciągał. Także jeszcze raz czy można trenowac sporty walki po takiej operacji? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji oraz ogólnej sprawności ruchowej i samopoczucia. Na plus fakt, że ortopeda przewiduje taką możliwość w przyszłym roku,a oni zazwyczaj wyrokują dość negatywnie jeśli chodzi o sport u amatorów.Na chwilę obecną nie da się nic więcej powiedzieć, jedynie co możesz po rehabilitacji skonsultować się z innym ortopedom, najlepiej takim który ma doświadczenie w prowadzeniu zawodników sportów walki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...