Jump to content
Sign in to follow this  
e-lite

Masterolone

Rekomendowana wypowiedź

Podobnie jak cytrynian tamoxifenu należy do substancji o działaniu antyestrogenowym. Pomimo tego , że jako pochodna 17- testosteronu należy do grupy sterydów anabolicznych nie znalazł zastosowania do budowania masy mięśniowej. Cały problem z mesterolonem leży w tym , że jest on pozbawiony prawie całkowicie działania anabolicznego , a działa jedynie androgennie. Ze względu na swe własności androgenne jest używany przez kulturystów po skończonym cyklu z użyciem sterydów anabolicznych gdy poziom testosteronu we krwi ulega gwałtownemu obniżeniu , a u kulturystów zaczynają pojawiać się takie niekorzystne objawy jak obniżenie nastroju często w formie depresji , obniżenie napędu psycho- ruchowego , spadek popędu płciowego i inne.

W medycynie wykorzystywane jest właśnie działanie androgenne mesterolonu. Stosowany jest u mężczyzn w hipogonadyzmie ,w impotencji męskiej w starszym wieku, w zespole pokastracyjnym , w oligospermi. Nie powinien być stosowany dłużej niż przez kilka miesięcy ze względu na swe potencjalnie hepatotoksyczne właściwości. W kulturystyce mesterolon znajduje zastosowanie przede wszystkim jako środek antyestrogenowy . Działa jako antyaromataza zapobiegając aromatyzacji sterydów anabolicznych do estrogenów . Mesterolon jest często używany przez kulturystów biorących udział w zawodach , którym zależy na twardszej masie mięśniowej z mniejszą ilością wody i tłuszczu. Chętnie używany również przez tych , którzy są w trakcie cyklu z użyiem szczególnie " ciężkich" anabolików np; Omnadrenu 250 , enanthatu testosteronu , insuliny , metandienonu , Anapolonu . Już w ilości 25 mg - 1 tabletki dziennie zapobiega retencji wody i soli mineralnych , ginekomasti ,dając twardszą budowę z silniej zaznaczoną rzeźbą. Często jest łączony z cytrynianem tamoxifenu .

Należy zwrócić uwagę , że stosowany w zbyt dużych ilościach np. 4 tabletki dziennie (100 mg) wykazuje przeciwstawne działanie tzn. powoduje retencję wody, ginekomastię itd. Mesterolon nie jest chętnie stosowany przez tych , którym zależy na szybkim i dużym przyroście wagi ciała nawet kosztem wymienionych wyżej działań ubocznych (np. zatrzymanie wody w przestrzeni międzykomórkowej) . Mesterolon posiada bowiem silne powinowactwo do tych samych receptorów co sterydy anaboliczne , a łącząc się z nimi ,sam pozbawiony działania anabolicznego , blokuje dostęp do nich silnym anabolikom stosowanym w czasie cyklu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...