Jump to content
Sign in to follow this  
e-lite

Oxymetholon

Rekomendowana wypowiedź

Oxymetholon uważany jest za najsilniejszy doustny steryd anaboliczno-androgenny. Znany wśród kulturystów ze swego ogromnego potencjału anabolicznego i równie silnych działań ubocznych. Zbliżony swoją budową do testosteronu , produkowany od 1960 i sprzedawany w formie tabletek po 50 mg. W medycynie pomimo działań ubocznych bywa stosowany do dziś. Wskazania do stosowania oxymetholonu są podobne jak w przypadku innych pochodnych testosteronu. Chciałbym w tym miejscu zwrócić uwagę na jedno z zastosowań medycznych oxymetholonu. Jest on jedynym doustnym sterydem anabolicznym stosowanym w leczeniu anemii. Anemia możę być spowodowana różnymi przyczynami: AIDS, rak, przewlekłe choroby nerek, anemia aplastyczna. Oxymetholon bezpośrednio stymuluje wytwarzanie w nerkach erytropoetyny, która jest odpowiedzialna za powstawanie czerwonych krwinek w szpiku.

Anadrol- jedna z form oxymetholonu w 1991 roku został wycofany z rynku. Przyczyną było nadużywanie tego środka w celach poza medycznych. Obecnie oxymetholon jest dostępny na amerykańskim rynku , ale znajduje się w spisie leków którymi obrót podlega kontroli , a lekarz wypisujący ten lek w innych celach niż lecznicze może stracić prawo wykonywania zawodu. Powikłaniami stosowania oxymetholonu mogą być peliosis hepatis , rak wywodzący się z hepatocytów , zaburzenia stosunku HDL do LDL w surowicy krwi z czym wiąże się większa skłonność do powstawania miażdżycy tętnic, a także dyselektrolitemia. Zaburzenia w proporcji stężenia jonów K+, Na +, Ca 2+ Mg 2+ mogą prowadzić przy jednoczesnym stosowaniu innych farmaceutyków np. diuretyków do groźnych dla życia zaburzeń rytmu serca. Przeciwskazaniem do stosowania oxymetholonu są rak prostaty , rak sutka u kobiet i mężczyzn, hiperkalcemia, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, choroby degeneracyjne i zapalne wątroby. Działaniami ubocznymi w czasie stosowania oxymetholonu mogą być nudności, wymioty, osłabienie, uderzenia gorąca do głowy, biegunka. Aby zwiększyć wchłanianie i dystrybucję oxymetholonu w organizmie powinen być przyjmowany łącznie z posiłkami. Rozsądne i często praktykowane przez kulturystów jest przyjmowanie go 3 razy dziennie , przy czym nie ma sensu stosowanie oxymetholonu w gigantycznych dawkach jak to się dzieje często w przypadku innych doustnych sterydów anabolicznych. Po pierwsze ze względu na działania uboczne, po drugie wysoką cenę preparatów , po trzecie gdyż jest to nie potrzebne , oxymetholon daje rewelacyjne efekty już w ilości 3 tabletek dziennie.

Oxymetholon jak już wspominałem uważany jest za najsilniejszy steryd „masy mięsniowej”. Stosowany sam , bez łączenia z innymi anabolikami, może dawać przyrost masy rzędu 10 kg w ciągu 3 tygodni stosowania. Nie zaleca się stosowania go w cyklu dłuższym niż przez 4 tygodnie , gdyż średnio po tym okresie stosowania nie będzie już powodował istotnego wzrostu mięśniowej masy ciała. Zwykle po 4-6 tygodniach stosowania kulturyści zmieniają przyjmowany steryd , aby nadal aby nadal obserwować progres w postaci przyrostu masy. Często jest to doustny dianabol, stanozolol, deca-durabolin , clenbuterol. Masa mięśniowa zrobiona błyskawicznie na oxymetholonie równie szybko znika po jego odstawieniu. Często konieczne bywa pod koniec cyklu stosowanie antyestrogenów w związku z tym , że steryd ten szczególnie łatwo do nich konwertuje. Ale także łatwo aromatyzuje do dihydrotestosteronu (DHT) , co może nasilać łysienie u osób , które mają do niego skłonność. Oxymetholon skutecznie blokuje podwzgórze i przysadkę, stąd kolejny problem , na który należy zwrócić uwagę , w celu odblokowania jąder, by mogły produkować własny testosteron kulturyści stosują clomifen i HCG.

Jeżeli chodzi o łączenie oxymetholonu z innymi sterydami anabolicznymi to najbardziej popularne są połączenia z estrami testosteronu , nandrolonem. , Winstrolem. Stosowany z testosteronem daje szczególnie silnie wyrażone działania uboczne , a szybko osiągnięta masa ciała prowadzi do bólów kręgosłupa lędźwiowego , bóli stawów, bolesnych skurczów mięśni, nadciśnienia tętniczego. Jak wszystkie doustne sterydy anaboliczne oxymetholone jest alkilowany w pozycji 17- alfa .Wiąże się z tym jego wysoka hepatotoksyczność. Jeżeli któryś z kulturystów mówi o posterydowych uszkodzeniach wątroby to może to być z całą pewnością kojarzone z oxymetholonem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...