Jump to content

Skuteczne odchudzanie przy pomocy spalaczy tłuszczu


Kazam
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Osiągnięcie atrakcyjnej sylwetki to cel, który towarzyszy niemal każdej osobie rozpoczynającej przygodę z siłownią. Źródłem motywacji może być tak naprawdę wszystko, od chęci poprawienia swojego zdrowia, kondycji, samoakceptacji, aż po czynniki zewnętrzne, takie jak otoczenie czy zdrowa rywalizacja. Warto jednak wiedzieć, że pozostawanie w bardzo dobrej formie musi sprawiać przyjemność przede wszystkim nam samym.

Dążąc do efektywnego działa często wyszukujemy najlepszych metod treningowych czy dietetycznych. Nie wszystkie z nich są oczywiście godne uwagi, część to tylko i wyłącznie marketingowe teorie, inne zaś mogą być nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia. Następnym krokiem jest zazwyczaj suplementacja w której często pokładamy duże nadzieje. Musimy jednak wiedzieć, że nie wszystkie produkty na rynku reklamowane jako spalacze tłuszczu faktycznie działają, stąd też należy dokładnie weryfikować informacje i źródła ich pozyskiwania.

Spis treści:

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu są suplementami diety, których działanie ukierunkowane jest na zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej magazynowanej przez organizm. Oczywiście cały ten proces może odbywać się na wielu płaszczyznach. Niektóre z nich bezpośrednio działają na procesy powiązane z przekształcaniem tkanki tłuszczowej na energię i jej utlenianie, inne grupy mogą co prawda nie wpływać bezpośrednio na utylizacje kwasów tłuszczowych lecz poprzez zwiększenie wydatku energetycznego czy optymalizację gospodarki insulinowej także korzystnie wpływają na zmniejszenie zatłuszczenia.

Jak działają spalacze tłuszczu?

To w jaki sposób dany suplement będzie wpływał na nasz organizm zależy oczywiście przede wszystkim od Jego składu. W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć produkty o bardzo specjalistycznym zakresie, a to sprawia, że możemy dobrać skuteczne spalacze tłuszczu praktycznie dla każdego z nas. Jest to bardzo istotne, gdyż przyczyn nieudanych redukcji może być bardzo wiele i zazwyczaj mają one zróżnicowane podłoże. Część z nas zmaga się np. z rozregulowaną pracą tarczycy, inne osoby z insulinoopornością, a kolejna grupa np. z niekorzystnym środowiskiem hormonalnym. Duża różnorodność spalaczy tłuszczu pozwala na dobranie odpowiedniej suplementacji, niezależnie od podłoża naszej nadwagi.

Warto oczywiście wspomnieć, że spalacze tłuszczu nie sprawiają, że każda połknięta przez nas kapsułka likwiduje część tkanki tłuszczowej. Wspomagają ogólny proces utraty wagi, jednak jest to znacznie bardziej złożone niż niektóre osoby przypuszczają. Wbrew obiegowym opiniom do ich działanie nie jest wymagana aktywność fizyczna, która co prawda jest bardzo korzystnym czynnikiem wspierającym odchudzanie, jednak nie to żaden aktywator tabletek odchudzających, o czym należy pamiętać.

Czy tabletki na odchudzanie mają skutki uboczne?

Suplementy diety nie wykazują skutków ubocznych u osób zdrowych. Niektóre składniki mogą powodować charakterystyczne efekty doraźne jak np. uczucie chłodu, wzrost energii czy inne, jednak należy pamiętać, że nie mamy tutaj do czynienia z efektami ubocznymi, ale taka jest charakterystyka działania danego składnika aktywnego.

Dotyczy to oczywiście osób zdrowych, gdyż w przypadku posiadania przeciwwskazań do stosowania danych suplementów ta reguła nie obowiązuje. Najwięcej ograniczeń na tle zdrowotnym dotyczy spalaczy termogenicznych. Ma to oczywiście związek z obecnością składników pobudzających, które mogą powodować wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie tętna spoczynkowego i stymulację układu nerwowego. Po takie suplementy z pewnością nie powinny sięgać osoby z chorobami serca, arytmią, nietolerancją kofeiny czy zmagające się z zaburzeniami psychiatrycznymi.

Inne grupy spalaczy mają znacznie mniej przeciwwskazań, chociaż należy pamiętać że np. produkty zawierające ekstrakty z cytrusów mogą kolidować z działaniem tabletek antykoncepcyjnych. Warto także dodać, że jeśli stosujemy jakiegokolwiek leki wydawane na receptę, zawsze należy konsultować się ze specjalistą w celu potwierdzenia bezpieczeństwa interesujących nas suplementów.

Skutki uboczne spalaczy tluszczu

Pamiętajmy także, że zawsze istnieje niewielkie prawdopodobieństwo występowania nietolerancji czy reakcji alergicznej na dany składnik. Czasami może to dotyczyć nawet składu kapsułki czy substancji wypełniających. Choć tego rodzaju sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, to jednak w przypadku ich występowania należy koniecznie przerwać suplementację.

W jaki sposób dobrać spalacze tłuszczu?

Decydując się na włączenie suplementacji pierwszą myślą jaka nam towarzyszy jest to, jakie produkty wybrać aby osiągnąć najlepszy efekt. Otóż o ile w przypadku np. odżywki białkowej łatwo porównać skład i wybrać bardziej wartościowy produkt, tak w przypadku spalaczy tłuszczu sytuacja jest znacznie bardziej złożona. Przede wszystkim należy dodać, że nie istnieje jeden, uniwersalny i najlepszy spalacz tłuszczu dla każdego. Wiele osób może osiągać znakomite efekty na danym środku, podczas gdy inne nie będą zadowolone z Jego działania.

Kluczem do wyboru odpowiedniego spalacza jest poznanie naszych oczekiwań. Każdemu zapewne zależy na tym, aby główną właściwością był maksymalny potencjał spalający tłuszcz, jednak większość produktów wykazuje także szereg dodatkowych korzyści na które możemy mieć zróżnicowane zapotrzebowanie. Jeśli na co dzień nie mamy wiele energii i trudno nam się zebrać do jakiejkolwiek aktywności, wówczas najlepsza opcją będą oczywiście spalacze zawierające składniki pobudzające. Jeśli głównie zmagamy się z wolnym metabolizmem, dobrym wyborem będą produkty które przyczyniają się do Jego przyspieszenia. Przykładów może być wiele, jednak jak wspomnieliśmy najistotniejsze jak sprecyzowanie naszych oczekiwań. Inne czynniki wpływające na dobór spalaczy to między innymi:

  • Stan zdrowia,
  • Tryb życia,
  • Aktywność fizyczna bądź jej brak,
  • Sposób odżywiania,
  • Stosowane leki.
  • Poziom stresu,
  • Doświadczenie ze spalaczami tłuszczu.

Spalacze tłuszczu dla kobiet

Wielu producentów wprowadza specjalne suplementy odchudzające dla Pań. Z marketingowego punktu widzenia jest to bardzo słuszna decyzja, jednak patrząc na to fachowo, nie znajdujemy żadnego zastosowania i logiki takiego działania. Wiele Pań wyszukując suplementy które pomogą zrzucić tkankę tłuszczową zwraca uwagę na dedykacje wyłącznie dla kobiet, jednak w praktyce proces redukcji tkanki tłuszczowej u mężczyzn i kobiet jest niemal identyczny. Oczywiście, różnimy się proporcjami tkanek czy też uwarunkowaniami hormonalnymi, jednak sam proces redukcji zapasowego tłuszczu przebiega identycznie.

Spalacze tłuszczu dla kobiet

99% produktów na rynku, które reklamowane są jako spalacze dla kobiet nie ma żadnego wpływu na utratę tkanki tłuszczowej. W wielu przypadkach są to po prostu okrojone wersje klasycznych spalaczy, często ze zmniejszoną zawartością składników termogenicznych czy pobudzających. Niekiedy producenci dodają niewielkie ilości biotyny czy antyoksydantów, jednak w żaden sposób nie podnosi to efektywności danego produktu. Niestety podobnie sytuacja wygląda z innymi kategoriami produktów. Dla przykładu odżywki białkowe dedykowane kobietom także mają często gorszy skład, słabszą przyswajalność, a kosztują dwukrotnie więcej od najwyższej klasy izolatów białkowych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy przy dokonywaniu wyboru zawsze kierować się składem oraz wiarygodnymi opiniami na temat danego suplementu. Niestety wiele osób jest bardzo podatnych na kampanie reklamowe, szczególnie z wykorzystaniem do tego celu znanych postaci ze świata fitness. Weźmy jednak pod uwagę, że takie osoby wypracowały swoją formę poprzez tysiące godzin treningowych oraz restrykcyjne diety, a cała suplementacja opiera się zazwyczaj na kilkunastu różnych środkach.

Jaki spalacz tłuszczu na pierwszy raz?

Jednym z najczęstszych mitów powielanych wśród pseudo ekspertów dotyczących spalaczy jest konieczność stosowania suplementów od najsłabszych. Jest to podejście całkowite pozbawione logiki. To dokładanie taka sama sytuacja jak ta w której radzilibyśmy osobie początkującej by jadła gorszej jakości mięso, przyjmowała słabiej przyswajalne odżywki i suplementy czy też wybierała celowo mniej skuteczne antyoksydanty. Brzmi niedorzecznie? No właśnie, dlaczego zatem tak wiele osób sugeruje początkującym stosowanie nieskutecznych termogeników?

Cóż, tak naprawdę powody mogą być dwa. Pierwszą grupę stanowią osoby, które robią to nieświadomie, nie rozumieją sposobu w jaki funkcjonuje ludzkie ciało i na jakich zasadach odbywają się kluczowe procesy metaboliczne. Drugą grupę stanowią osoby, które sprzedają bądź promują słabsze produkty i zależy im na możliwie najwyższej sprzedaży.

Wybierając swój pierwszy spalacz powinniśmy kierować się dokładnie takimi samymi kryteriami jak osoby sięgające po tego rodzaju produkty po raz drugi, trzeci, piąty itd. Warto dodać, że jedyną istotną różnicą jest tolerancja na stymulanty, a wybierając swój pierwszy produkt nie mamy jeszcze określonego indywidualnego punktu odniesienia. Z tego powodu na pierwszy raz nie powinniśmy sięgać po najmocniej pobudzające środki. Oczywiście wyjątek mogą tutaj stanowić osoby pijące dużo kawy, napojów energetycznych czy też korzystające z odżywek przedtreningowych. Oczywiście należy też uwzględnić, że najsilniejsze spalacze zawierają także inne stymulanty niż sama kofeina, co nieco utrudnia określenie tolerancji wyłącznie na jej podstawie.

Spalacze tłuszczu dla początkujących

Podsumowując śmiało możemy sięgać po topowe spalacze nawet na pierwszy kontakt z tego rodzaju suplementami. Jeśli wybieramy inną kategorie niż spalacze termogeniczne, celujmy w produkty o jak najbardziej przemyślanych składzie. W przypadków termogeników warto dodatkowo zwrócić uwagę na zawartość i rodzaj stymulantów. Jeśli nie mamy przeciwwskazań zdrowotnych, wówczas jedną z najlepszych opcji z tej grupy będzie np. ANS Thermo Craze.

Kiedy sięgać po spalacze tłuszczu?

Nie ma złotej zasady która powie nam o idealnym momencie na włączeniu suplementacji spalaczami tłuszczu. Możemy stosować je zarówno od pierwszego dnia redukcji, jak i również na dopiero na samym końcu, wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Koniecznie należy wyjaśnić, że wiele tabletek odchudzających ma specjalistyczny zakres działania. Dla przykładu mogą być to diuretyki, a więc jeśli magazynujemy dużą ilość wody podskórnej, wówczas śmiało możemy włączyć je do suplementacji niemal od razu. Podobnie np. blokery apetytu, które dla osób czujących niepohamowaną chęć na podjadanie będą kluczowe.

Zakładając jednak sytuacje, w której nie mamy tego typu dolegliwości, staramy się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania i tkanka tłuszczowa zmniejsza się pod wpływem diety czy treningów, wówczas nie musimy spieszyć się z przyjmowaniem spalaczy tłuszczu. W każdej redukcji przychodzi moment stagnacji, kiedy to nasz organizm nie pozbywa się już chętnie swoich rezerw energetycznych. Wówczas wdrożenie spalaczy tłuszczu może być doskonałym sposobem na przełamanie zastoju i osiągnięcie życiowej formy.

Naturalne spalacze tłuszczu

Wiele osób decydując się na suplementację pragnie skorzystać wyłącznie z naturalnych składników aktywnych, bez tych o pochodzeniu syntetycznym. Są oczywiście zwolennicy i przeciwnicy takiego podejścia, gdyż nie wszystko co naturalne oznacza bezpieczne. Podobnie jak wiele związków syntetycznych może być pomocna dla naszego zdrowia. Jeśli jednak pragniemy skupić się wyłącznie na naturalnych składnikach to również mamy szerokie pole manewru.

Naturalnym źródłem dla większości substancji czynnych są rośliny i wiele z nich posiada skuteczność, która została wielokrotnie potwierdzona przez badania. Warto jednak zwracać uwagę, aby surowce wchodzące w skład produkty posiadały odpowiednio wysoki stopień standaryzacji do substancji czynnych lub dobrej jakości ekstrakt. Niekiedy producenci, szczególnie mocno ekonomicznych produktów stosują sproszkowany susz, którego wartość dla organizmu jest znikoma.

Naturalne spalacze tłuszczu

Z roślin, które są skutecznymi i naturalnymi spalaczami tłuszczu z całą pewnością warto wymienić całą rodziną Rauwolfia, jak np. Canescens czy Serpentina. Są źródłem wielu alkaloidów o potwierdzonym działaniu. Innym bardzo ciekawym naturalnym spalaczem tłuszczu jest karotenoid fukoksantyna, stosowana w Japonii w walce z otyłością brzuszną. Oba te związki możemy znaleźć np. w produkcie 43210 98765, który jest jednym z najbardziej cenionych spalaczy miejscowych na rynku.

Kolejną godną uwagi grupą roślin są oczywiście cytrusy. Od kilkudziesięciu lat stanowią bazę dla wielu spalaczy tłuszczu, zarówno tych ekonomicznych jak i również znacznie bardziej zaawansowanych. Różnice wynikają przede wszystkim ze wspomnianej już wcześniej standaryzacji. Ta może wynosić od 1 do nawet 99%, co dobitnie pokazuje różnicę pomiędzy poszczególnymi produktami. Wiele z nich może być standaryzowane nie tylko na podstawowe alkaloidy, ale również na te, które występują w roślinie tylko w śladowej ilości, tymczasem w praktyce okazują się być wyjątkowo wartościowe.

Czym mogę schudnąć bez przyjmowania spalaczy?

Oczywiście, że tak. Tabletki odchudzające to nie cudowna metoda i nawet przyjmując zestaw najlepszych produktów możemy nie zobaczyć efektów jeśli np. będziemy dostarczali 5000 kcal dziennie. Wiele z nich działa i przynosi znakomite efekty, jednak końcowy rezultat to zbiór wielu czynników.

Kluczowym aspektem będzie oczywiście zachowanie odpowiedniego, ujemnego bilansu kalorycznego. Stosowanie spalaczy pozwala nam na zwiększenie naszego wydatku energetycznego, a co za tym idzie możemy gubić wagę dostarczając więcej kalorii. Konieczne będzie więc ich ograniczenia oraz większe zaangażowanie w dietę. Ponadto u osób które odczuwają chęć na podjadanie będzie to prawdziwy test silnej woli, gdyż powstrzymanie się od jedzenia dla większości osób stanowi prawdziwe wyzwanie.

Wydatek energetyczny możemy w pewien sposób zrekompensować poprzez zwiększoną aktywność. Jednostki treningowe pozwalają nam na zużywanie kalorii i napędzają nasz metabolizm, co podczas redukcji jest niezwykle istotne. Stosowanie spalaczy tłuszczczu jeszcze mocniej podnosi efektywność treningów i wpływa na szybsze wytwarzanie kluczowych w odchudzaniu hormonów np. noradrenaliny, jednak pamiętajmy że nawet trening bez nich może przynieść bardzo dobre efekty.

Podsumowanie – czy warto stosować spalacze tłuszczu?

Jeśli z jakiś względów nasze odchudzanie nie przebiega w taki sposób jak oczekujemy, wówczas jak najbardziej tak. Pamiętajmy, że właściwie dobrane spalacze tłuszczu nie tylko przyspieszą proces redukcji wagi, ale także wspomogą nasz apetyt, zwiększą poziom energii, a wiele z nich ma dodatkowo bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Może dotyczyć między innymi ustabilizowania poziomu glukozy i cholesterolu, poprawy libido czy też oczyszczenia naszego ciała z wielu rodzaju toksyn i wirusów.

Ponadto warto jeszcze raz podkreślić, że spalacze tłuszczu to suplementy diety i efekty które uzyskamy odzwierciedlają naszą pracę nad sylwetką, a nie są drogą na skróty jak w przypadku farmakologicznego dopingu. Jeśli zatem pragniemy zgubić zbędne kilogramy w bezpieczny i efektywny sposób, śmiało możemy sięgnąć po spalacze tłuszczu. O tym, które produkty są godne uwagi możemy dowiedzieć się między innymi z aktualnego rankingu spalaczy tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...