Skocz do zawartości

Kreatyna, Cytrulina, L-arganina a moc.


wd40

Rekomendowana wypowiedź

Witam.

Trenuję lekkoatletykę dokładniej skok wzwyż. Do imprezy docelowej zawsze suplementuje kreatynę w dawce około 6-8g przez miesiąc(178/65kg), jest to 2 razy do roku. Moim celem w tej suplementacji jest zwiększenie mocy mięśni. Dotychczas byłem zadowolony z jej działania, lecz zastanawia mnie czy połączenie kreatyny z cytruliną mogłoby zwiększyć jeszcze bardziej moc ? Od miesiąca zażywam cytru 4.5-6g przed treningiem i treningi szły bardzo dobrze. Czytałem jeszcze o połączenie cytru z l-arganina co jeszcze ma bardziej zwiekszyc pompe i zmniejszyc poziom amoniaku(a czeka mnie teraz intensywniejszy okres treningowy). Czy np. takie połaczenie kreatyna-cytrulina-l-arganina to już mieszanka wybuchowa dla organizmu czy raczej dobre połączenie ? Może ktoś z was próbował łaczyć te suple. Z góry dzięki za odpowiedz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że stwierdzenie że jest to mieszanka wybuchowa jest delikatnie mówiąc mocno na wyrost. Nie są to żadne stymulanty OUN itp.

Weź pod uwagę, że wszystkie te 3 aminokwasy są wielokrotnie łączone razem w raz z innymi składnikami w przedtreningówkach. Raczej to takie standardowe połączenie, choć w mojej opinii akurat arginina jest mało efektywna w tej formie i stosując samą cytruline i kreatynę osiągniesz takie same efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...