Jump to content

Jak podbić skutecznie poziom testosteronu?


Kazam
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Jak podbić skutecznie poziom testosteronu?

Jak podbić skutecznie poziom testosteronu.jpg

Od wielu lat to właśnie ten hormon jest najbardziej kojarzony ze wzrostem masy mięśniowej, jednak co istotne nie każdy rozumie Jego dokładne znaczenie. I choć prawdą jest, że wysoki poziom testosteronu ułatwia budowę masy mięśniowej to jednak nie zawsze jest to tak jednoznaczne. Kluczowy dla rozwoju parametrów sportowych jest wolny testosteron, którego stężenie w osoczu krwi zwykle oscyluje w granicach 2%. Pozostała część jest powiązana z globuiną która wiąże hormony płciowe tzw. SHBG. Istnieje jednak wiele praktyk które teoretycznie pomagają znacznie podnieść poziom testosteronu, należą do nich między innymi wymienione poniżej.

Trening największych grup mięśniowych takich jak nogi i plecy podnosi mocno stężenie testosteronu.

Ilość wydzielanych hormonów anabolicznych takich jak GH i testosteron jest ściśle powiązana z produkcją kwasu mlekowego podczas wysiłku. Według większości przeprowadzonych badań treningi takich partii jak nogi o bardzo dużej intensywności wywołują nawet o kilkaset więcej procent kwasu mlekowego od ćwiczeń mięśni ramion. Co więcej, dotyczy to treningu nie tylko z wolnymi ciężarami, ale również z wykorzystaniem różnego rodzaju maszyn treningowych oraz obciążenia własnego ciała. Nie wszystko jednak jest tak jednoznaczne, ponieważ tak wysokie różnice utrzymują się jedynie do około godziny po zakończeniu ćwiczeń. Po tym czasie poziom hormonów wraca do całkowitej normy. Wnioskować więc można, że tak krótki czas posiadania zwiększonego testosteronu nie przełoży się na budowę tkanki mięśniowej.

Suplementy takie jak Tribulus, ZMA i DAA mocno stymulują wydzielanie testosteronu.

Setki przeprowadzonych testów w różnego rodzaju instytucjach zaprzeczyły aby Buzdyganek Ziemny lub kompozycja cynku, magnezu i witaminy b6 wpływała na poziom testosteronu. Nieco bardziej obiecującą substancją jest jednak kwas D-asparaginowy Wpływa on znacząco na poziom hormonu lutenizującego LH co może wiązać się z wyższym poziom testosteronu. Wadą DAA w niektórych przypadkach jest jednak wzrost aktywności enzymu aromatyzującego oraz podniesiona prolaktyna. Potwierdza to, że bardzo ciężko osiągnąć większy poziom testosteronu za pomocą konwencjonalnych suplementów. Dodajmy również, że bardzo często produkty cieszące się znakomitymi opiniami i powodujące prawdziwy wzrost testosteronu posiadały w składzie domieszki takich substancji jak sterydy anaboliczne bądź niektóre prohormony. Niestety praktyka ta nie jest rzadkością w suplementach diety i bardzo często produkty o zbyt skutecznym działaniu zostały werfikowane i szybko opuszczały rynek. Pamiętajmy, że w przypadku suplementów z „dosypką” skutki uboczne mogą być bardziej dotkliwe i trudniejsze do zdiagnozowania niż przy stosowaniu wysokiej jakości dopingu.

Testosteron jako doping

Chociaż ma to znaczy wpływ na rozwój naszej sylwetki, to jednak z pewnością nie jest to rozwiązanie polecane. Musimy wiedzieć, że to co zyskamy prawdopodobnie bardzo szybko zostanie nam zabrane. Odpowiednia terapia po cyklowa nie zawsze gwarantuje nam powrót do pełnej sprawności w zakresie układu hormonalnego. Skutki takie jak wypadanie włosów czy trądzik są na porządku dziennym, dlatego z pewnością warto przemyśleć kilka razy za i przeciw zanim sięgniemy po strzykawkę.

Najlepsze boostery testosteronu na rynku można znaleźć w naszym rankingu

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...