Jump to content
Sign in to follow this  
dziary

kontuzja? dyskomfort mięśni nóg

Rekomendowana wypowiedź

Witam wszystkich serdecznie.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem, który pojawił się pierwszy raz w moim życiu. Mam 28 lat i od 11 lat coś tam zawsze trenowałem, a to siłownia a to bieganie czy sporty walk. 

Od roku 2014 już, czynnie trenuję na siłowni i biegam koło 6-8 km w 40-50 minut (rekreacyjnie)2-3x w tygodniu. W 2016 przyszedł czas na wymarzoną redukcję. Tempo zostało narzucone, aeroby, interwały po każdym treningu, kilogramy zaczęły szybko spadać. Trenowałem 6x w tygodniu i w każdy dzień robiłem interwały na orbitreku koło 20 min obciążając nogi. Nie rozciągałem w ogóle mięśni nóg, nie rolowałem itd, jak zlazłem z orbitreka, tak poszedłem do domu. To samo tyczyło się biegania.

W lutym 2017 roku miałem tragiczną sytuację rodzinną, która mocno mnie dobiła no i żeby rozładować stres jeszcze zwiększyłem obroty. Skończyło się na wizycie u psychiatry i uczuciu ucisku w "dołku" jak np. przed ważnym egzaminem, tylko to uczucie nie znika. Dodatkowo zle zbilansowana dieta, koło 1500 - 1700 kcal nie pomagała w ogóle.

Problem zaczął się koło grudnia 2016 i stycznia 2017. Tak, trenowałem pomimo tego dziwne uczucia. Jest to bardzo dziwny dyskomfort, podobny do bólów porostowych jakie miałem za gówniarza, tylko że silniejszy. Nie mogę spać, zasypiam po 2 - 3 godzinach jak jestem wymęczony. Zrobiłem:
1)wizyta lekarz rodzinny - badania krwi - wszystko ok
2)wizyta u neurologa - badania krwi + tabletki na wyciszenie - wszystko ok, nic się nie poprawiło
3)doppler tętnic - wszystko ok
4)wizyta u endokrynologa badanie hormonów, krwi, witamin - wszystko ok,
5)fizykoterpia, rozciąganie mięsni + igłoterapia trwa do dziś - nie pomaga
6)gastroskopia - mała nadżerka, ale udało się ja zniwelować.

Rozciągam się codziennie, stretching statyczny, delikatnie. Zakresy mam coraz większe a ból nie ustępuje. Jedyne co mi niewiele pomaga i pozwala w miarę normalnie żyć to tabletki przeciwbólowe DORETA lub TRAMAPAR. 

Męczę się z tym już ponad rok i nie mam kompletnie pomysłu co dalej robić. Jeśli ktoś miał coś podobnego, proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że jeżeli taki stan utrzymuje się u Ciebie już od dłuższego czasu to jedynie odpowiednia pomoc medyczna jest w stanie to wyprostować, na forum raczej nie ma sensu gdyż każdy przypadek jest indywidualny. Mogę zasugerować jedynie by nie wybierać przypadkowych lekarzy a postarać się trafić do specjalistów którzy zajmują się typowo tego rodzaju schorzeniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • 3 Posts
  • 582 Views
  • 3 Posts
  • 1524 Views
  • 3 Posts
  • 1217 Views

×
×
 • Create New...