Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Johimbina - jaka yohimbina najlepsza, z jakiej firmy?

jaka johimbina najlepsza?


Johimbina - afrodyzjak czy spalacz tłuszczu?

Yohimbina jest związkiem, który na rynku suplementów pojawił się stosunkowo niedawno biorąc pod uwagę większość suplementów. Jednak mimo tego zdążył przekonać do siebie już bardzo wiele osób i zdobywa coraz większą popularność. Dla większości osób podstawowym powodem dla którego decydują się na jej włączenie do suplementacji jest chęć zgubienia tkanki tłuszczowej, jednak bardzo często może się spotkać z jej zastosowaniem w zwalczaniu zaburzeń erekcji czy też jako afrodyzjak. Według badań oraz opinii działa na wszystkich tych płaszczyznach co czyni ją wielokierunkowym suplementem, w którym cenne wsparcie odnajdzie wielu z nas. Niezależnie zatem czy pragniemy zredukować nadwagę czy też potrzebujemy skutecznego afrodyzjaka – johimbina jest bardzo skutecznym rozwiązaniem.

Jak stosować johimbinę?

Istnieje wiele teorii na temat jej dawkowania, jednak wydaje się że optymalnym rozwiązaniem jest dostosowanie dawki do własnej masy ciała oraz przede wszystkim tolerancji naszego organizmu. Według badań dawki wynoszące pomiędzy 5 a 10 mg johimbiny są optymalne do poprawienia erekcji i działania zwiększającego nasze libido. Wyższe dawki w tym celu nie wykazują znacząco wyższej skuteczności. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej według badań optymalne jest przyjmowanie dawki w granicach 0,2 mg na każdy kilogram masy ciała. Oznacza to że osoba o masie ciała 60 kg powinna dostarczyć 12 mg johimbiny, ważąca 100 kg aż 20 mg itd. Pamiętajmy jednak że jest to pełna dawka dobowa, która może być stosowana jednorazowo ( np. przed aktywnością fizyczną ) lub w przypadku osób bardziej wrażliwych podzielona na 2 porcje w ciągu dnia.

Efekty oraz skutki uboczne johimbiny.

Stosując Johimbinę możemy spodziewać się realnego wpływu na obniżenie zawartości tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Jest to jedna z tych substancji, które nie działa na zasadzie placebo, lecz ma potwierdzoną skuteczność w wielu niezależnie wykonanych badaniach. Wielu „ekspertów” przypisuje jej jednak długi szereg skutków ubocznych, które wiążą się z jej przyjmowaniem, czy jednak na pewno są to prawdziwe informacje ?
Oczywiście, że nie. Tak samo jak kofeinę tak i johimbinę można przedawkować, czy ktoś jednak ostrzega wszem i wobec jak niebezpieczna jest kofeina? Demonizowanie johimbiny oparte jest przede wszystkim na skutkach ubocznych jakie może powodować kora johimby, która zawiera najczęściej tylko kilka procent aktywnej johimbiny. Pozostała część to inne alkaloidy, które mogą przyczyniać się do powstawania negatywnych objawów takich jak złe samopoczucie, wahania nastroju, skoki ciśnienia itp. Jak widać kora nie wiele ma wspólnego z wysokiej jakości Johimbiną HCL, która obecna jest w dobrych spalaczach tłuszczu czy też wysokiej klasy monopreparatach. Ta forma jest w pełni bezpieczna dla ludzi i do powstawania skutków ubocznych należałoby wykorzystywać dawki kilkaset większe niż stosowane tradycyjnie w suplementacji.

Skuteczność w spalaniu tłuszczu yohimbiny.

yohimbine opinie i efekty

Najważniejszą funkcją johimbiny na której chcemy się skupić jest możliwość jej wykorzystania jako spalacza tłuszczu. W tym celu warto dokładniej poznać mechanizmy oraz szlaki metaboliczne z jakich korzysta ta substancja. Istotną właściwością jest z pewnością blokowanie receptorów alfa-2-adrenergicznych, które ograniczają redukcję tłuszczu (1) oraz podniesienie ilości kluczowych neurotransmiterów (2). Dla optymalnej redukcji tłuszczu ważne są także hormony jak np. zwiększenie wyrzutu adrenaliny, która aktywuje beta receptory (3). Johimbina ma również wpływ na wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako źródła energii u osób stosujących dietę ketogeniczną (4), która przy jej suplementacji może być jeszcze bardziej efektywna. Jest to jedna z najbardziej unikalnych i bezkompromisowych substancji jakie możemy zastosować w redukcji tkanki tłuszczowej co potwierdzają badania. Wiele osób jednak nie w pełni wykorzystuje jej potencjał, gdyż całościowo uaktywnia się on w połączeniu z aktywnością fizyczną (5). Johimbina wykazuje skuteczność niemal na każdym etapie redukcji, jednak szczególnie ceniona jest w trakcie walki z najbardziej uporczywą tkanką tłuszczową, która pokrywa między innymi brzuch, biodra czy klatkę piersiową. Substancja ta poprzez wpływ na wspomniane wcześniej receptory może realnie stymulować nasze ciało do jej wykorzystywania.

Z jakiej firmy, jaka johimbina jest najlepsza?

Najpopularniejsza jej forma czyli Yohimbine HCl ma identyczną strukturę działania i różnice wynikają wyłącznie z zastosowanej dawki w porcji suplementu. Warto jednak kierować się przy wyborze nie tylko ceną/opłacalnością, ale przede wszystkim renomą danej marki. Na rynku możemy spotkać niestety wiele produktów o bardzo wątpliwej jakości. Jednymi z nielicznych, renomowanych firm produkujących najwyższej jakości johimbinę HCl są firmy Haya Labs, SNS czy MAN Sports. Są to zaufane marki, które trzymają od wielu lat wysokie standardy produkcji oraz zgodność składu z etykietą. Pozostali producenci to zawsze pewna wątpliwość, szczególnie że na rynku nie brakuje undergoundowych produkcji takich jak Hades Hegemony's, Palmas, Submission Supplements czy WXN, które rzekomo produkowane są głównie w USA czy Wielkiej Brytanii, lecz z niewiadomych względów dostępne wyłącznie na polskim rynku. Przy tego typu produktach nie mamy pewnością co rzeczywiście znajduje się w środku ani gdzie i przez kogo odbywa się produkcja.

yohimbine - johimbina

Bibliografia/przypisy:
(1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1345885
(2) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12438517
(3) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20837485
(4) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2538376
(5) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17214405

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...