Skocz do zawartości

Porada dla zielonego


pit273

Rekomendowana wypowiedź

Witam wszystkich, w temacie jestem nowy i nie bardzo się znam, za wszelki brak wiedzy przepraszam. 
Wyliczylem według waszych wskazówek swoje dzienne zapotrzebowanie - 2872 kcali. 

Zdecydowałem się ostatnio na lekka redukcje. Mam 18, prawie 19 lat. 188 wzrostu, 79-80.5 kg na czczo, aktywność fizyczną 3x45 min WF - cardio plus 3h cardio - siatkówka (polprof) nie doliczalem codzienniego a6w. Chciałbym zredukować tkankę tłuszczową, wodę z brzucha. Obwód pasa - 87 cm, biceps 33 cm. Macie jakieś pomysły ile kcal obciąć? Jakieś ćwiczenia na dociecie brzucha i powiększenie łap? Dodam ze rece i nogi w sumie bardzo chude. Budowa raczej endomorfik. 


Dziękuje wszystkim za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli zaczynasz dbać o kulturę fizyczną to podstawową zasadą jest trening całego ciała, a nie tylko wybrane partie. Trenowanie tak intensywnie brzucha każdego dnia może prowadzić do dysproporcji i np. wad kręgosłupa. Jeśli masz możliwość to postaraj się zapisać na siłownię i tam wykonywać trening na początek 3 razy w tygodniu. Jeśli nie masz takiej możliwości to dobrze  sprawdzają się także treningi domatora oparte o przysiady, wykroki, pompki czy podciąganie na drążku. Ważne jest aby angażować całe ciało podczas wysiłku. Co do odżywiania to możesz potraktować te 2800 kcal jako wartość wyjściową. Przez 2 tygodnie stosuj dietę na tym poziomie kaloryczności i obserwuj co się dzieje, jeśli waga będzie się utrzymywać utnij około 150 kcal i sprawdź efekt. Bardzo ważne jest aby dostarczać nie mniej niż 1,5g białka na kg wagi ciała, przy dołożeniu treningów siłowych możesz śmiało zwiększyć tą ilość do 2g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...