Jump to content

Yoga Girl

5650 views

 Share

 Twój Cel To: Sen na 100% Perfect Sleep - artykuł ten jest analizą i obiektywnym spojrzeniem na jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie produktów wspierających zasypianie. Skupimy się na dokładnej analizie Jego składu, zaletach, wadach oraz opiniach jakie możemy znaleźć.

Spis treści:

Popularność suplementu Twój Cel to Sen na 100%

Zdrowy sen to obecnie coś, co jest bardzo pożądane. Niestety większość osób przez pracę, naukę, codzienne obowiązki nie jest w stanie poświęcić na ten aspekt wystarczająco dużo czasu. Stres również temu nie sprzyja i często powoduje płytki i mało efektywny sen. Stąd też spora popularność suplementów wspierających naszą nocną regenerację. Jak to w większości przypadków źródłem wysokiego zainteresowania konkretnym produktem może być Jego znakomite działanie bądź bardzo dobra kampania reklamowa. Niestety w tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z drugą opcją, ponieważ skład jest zdecydowanie poniżej przeciętości, ale na tym skupimy się nieco niżej.

Perfect Sleep Twój Cel To Sen na 100%

Z czego wynika popularność tego produktu ?

Oczywiście z bardzo dobrej reklamy, choć w naszym odczuciu również ze sporych braków w wiedzy ewentualnych nabywców. O tym suplemencie najłatwiej znaleźć informację w źródłach internetowych gdzie jest promowany przez początkujące "gwiazdy" portali społecznościowych oraz serwisy o wartości informacyjnej popularnego pudelka. Faktyczne autorytety ze świata sportu czy medycyny nie wypowiadają się w żaden sposób pozytywnie o tego rodzaju produktach, co powinno być dla nas pewnego rodzaju kontrolką.

Sen na 100% Perfect Sleep - opinie

Jak w przypadku niemal każdego produktu ze wszystkich możliwych kategorii, gdzie główną rolę odgrywa marketing, tak i również w tym przypadku opinie podlegają ścisłej moderacji i cenzurze. Oznacza to, że jakakolwiek negatywna opinia praktycznie nie ma szans na opublikowanie. Biorąc pod uwagę skład produktu działanie opisywane przez rzekomych "użytkowników" jest praktycznie nie możliwe. Na kilku niezależnych serwisach i portalach można jednak spotkać się z prawdziwymi wpisami osób które testowały Perfect Sleep i z takimi informacjami warto się zapoznać. 

Twój Cel to: Sen na 100% - analiza składu

O działaniu każdego suplementu przede wszystkim powinien świadczyć Jego skład. Skupimy się zatem na każdej substancji wchodzącej w skład Perfect Sleep, jej dawce oraz charakterystyce działania.

Porcja dzienna - 1 kapsułka:

Sen na 100% Perfect Sleep skład

  • Ekstrakt z Korzenia Kozłka Lekarskiego - jest to tzw. Korzeń Waleriany znany przede wszystkim ze swoich właściwości uspokajających oraz wyciszających układ nerwowy. Sprawdza się w przypadku osób nadpobudliwych, jednak bezpośrednio nie wpływa na procesy zasypiania. Najczęściej stosowane dawki to około 1000 mg bezpośrednio przed snem, tutaj mamy dawkę pięciokrotnie mniejszą od klinicznie działającej.
  • Ekstrakt z Liścia Melisy - podobnie jak w przypadku Waleriany realna dawka zaczyna się od 500 mg, dla osób ze stosunkowo wysoką podatnością na dany składnik. Dawki rzędu 150 mg nie przynoszą żadnych efektów. Sama Melisa jest ziołem działającym na tej samej zasadzie, co sprawia że składniki powielają swoje działanie.
  • Tryptofan - jest to jeden z aminokwasów egzogennych który regularnie dostarczamy w raz z pożywieniem. Faktycznie działająca dawka to 5-10 razy większa od użytej w Perfect Sleep. O wiele skuteczniejsze działanie od Tryptofanu wykazują Jego pochodne takie jak 5-HTP. Sam aminokwas ma bardzo niewielki potencjał wspierający jakość snu.
  • Melatonina - jest to hormon wytwarzany w mózgu, odpowiedzialny za regulację rytmu dobowego u człowieka. Może być skutecznym suplementem poprawiającym jakość snu, jednak w dawkach od 3 do 5 mg. Jeszcze lepszą alternatywą są Melatoniny o przedłużonym czasie uwalniania, które posiadają w swojej ofercie niektórzy producenci.

Z powyższej analizy wyraźnie wynika, że dawki poszczególnych substancji czynnych są średnio 5- 10 razy zbyt małe aby powodować odczuwalną różnicę w jakości naszego snu czy też ułatwiać zasypianie. Weźmy także pod uwagę, że osoby z dużą masą ciała bądź sportowcy wymagają dawek dostosowanych do swoich potrzeb, czyli jeszcze większych względem większości ludzi. Pefect Sleep nie ma zatem żadnego zastosowania.

Podsumowanie

Twój Cel to: Sen na 100% Perfect Sleep nie ma nic wspólnego z poprawą jakości snu czy też ułatwieniem zasypiania. Jest to suplement, który przede wszystkim jest bardzo nieprzemyślany pod kontem składu. Dwie substancje powielają swoje działanie, pozostałe są dobrane całkowicie przypadkowo. Wszystkie z nich są w wyraźnie zaniżonych dawkach względem używanych w testach klinicznych.

Perfect Sleep Sen na 100 procent

Wybierając odpowiedni suplement na sen warto zwracać w pierwszej kolejności uwagę na Jego skład oraz opinie na wielu, niezależnych serwisach. Należy uważać przede wszystkim na produkty marketingowe i jeśli opinie na temat produktu znajdujemy wyłącznie na stronach producenta lub osób przez Niego finansowanych należy zachować szczególną uwagę.

 Share

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...