Skocz do zawartości

Problem z suplementami


Rekomendowana wypowiedź

Piszę ten temat ponieważ zaniepokoiła mnie pewna sytuacja. Kupiłem dwa różne produkty różnych firm, Performax Oxymax Xt i Killer Labz Terminator Test, natomiast wygląda jakby były produkowane w tym samym miejscu (?). Mają nabitą takim samym stylem datę przydatności, podobne kapsułki, kod kreskowy buteleczki tej samej firmy itp. Na opakowaniu jest napisane że są to całkowicie dwie różne firmy. Co więcej Oxymaxa miałem już nie tak dawno i miał nieco inny skład, kapsułka wyglądała nieco inaczej i działanie też było nieco inne. Może mi ktoś napisać o co chodzi? Bo jestem trochę zaniepokojony oba produkty kupiłem w jednym i tym samym sklepie.

feed13a522f5ac0e.jpgacb1960a1c49cbed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia to taka, że 90% marek suplementów nie ma własnej fabryki, gdzie konfekcjonuje surowiec tylko zleca cały proces produkcji innym firmom - fabrykom, które tylko i wyłącznie tym się zajmują. Nie ma w tym wszystkim nic, ani dziwnego ani niepokojącego, bo tak jest w wielu branżach. Niektórym ludziom wydaje się, że producent ma własne plantacje surowców, potem zbiera to z pola i poddaje różnym procesom ekstrakcyjnym itp., następnie wsypuje do kapsułek, nakleja etykiety itd. Nic bardziej mylnego.
Wiele firm ma kilka swoich marek (np. Performax i Killer Labz to jedna i ta sama firma matka) o różnych nazwach i siedzibach. Każda z tych marek może być produkowana w tej samej fabryce, więc i część elementów się powiela. Zresztą na opakowaniach masz napisane że "manufacured for", czyli produkowano DLA, a nie PRZEZ! Niektóre firmy tworzą osobny brand tylko i wyłącznie do jednego produktu, nawet nie robią dla niego strony internetowej bo i po co, a dystrybutor jest jeden.

Jeśli chodzi o buteleczki to są to typowe PET lub PETE i HDPE, ciężko trafić na inne opakowanie tego typu w suplementach.
Daty przydatności nabijane są albo matrycą, albo metodą natryskową. Dużego pola do popisu tu nie ma, więc wiele różnych produktów będzie miało podobnie lub tak samo wyglądającą datę. Ja sprawdziłem w szafce kilka produktów i aż 4 z 9 ma taką samą metodą nabitą datę, każdy innej firmy.
Producenci suplementów często zmieniają, ulepszają składy, to nic dziwnego. Nazwy pozostają suplementów takie same, natomiast każda partia może mieć nieco inny skład, to samo tyczy się wyglądu kapsułek czy membran itp.

I jeszcze taka mała uwaga dla "detektywów", 80% suplementów w USA produkowanych jest w jednym i tym samym mieście - Norcross, w Georgii, praktycznie na tej samej ulicy. Spisek czy może wyjątkowo sprzyjające branży warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...