Jump to content

Niski testosteron + free test, wyniki badań


Mtguy
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Waga 96kg (przez ostatnie 5 lat miałem 100kg) i 178cm wzrostu. 29L.
Za kilka dni mam wizytę u endokrynologa. Zrobiłem sobie badania testosteronu 2.5 roku temu, 1 rok temu i teraz. Ogólnie wyniki dość niskie jak na mój wiek 29l.
Poczytałem trochę i zrobiłem sobie badania LH, PRL, FSH i TSH. Podam jedynie zawyżonelub zaniżone wyniki morfologii i wszystkich tych hormonów.

Dodam jeszcze że życie mam ogólnie w miarę stresujące (praca itd..) ale kortyzol w tamtym roku był ok (teraz czekam na wynik kortyzolu z wczoraj).
Ogólnie dość zmęczony jestem, mam niskie ciśnienie i rytm serca ale EKG serca rok temu było ok. Jeśli chodzi o libido to tak sobie, a pociąg do kobiet też wydaje się być ok (miałem problemy z uzależnieniem do pornografii ale się z tego wyleczyłem), miałem ostatnio dziewczynę przez kilka miesięcy i seks był prawie za każdym razem jak się spotykaliśmy u mnie lub u niej więc raczej nie ma problemów.
Jeśli chodzi o sylwetkę to jestem taki "ubity", dość dużo mięśni szczególnie na nogach, plecach i pośladkach i tkanka tłuszczu na całym ciele (nie akumuluje się w 1 miejscu raczej). Dość dużo owłosienia na ciele, zarost przeciętny, włosy na głowie bardzo gęste i brak łysienia.
Dodatkowo dość dużo nadużywałem alkoholu przez ostatnie 6-7 lat - imprezy itd (10-30 piw na tydzień, zależy od tygodnia ale od miesiąca nie piję wcale). Przez ostatnie 2-3 lata miałem podwyższony poziom AST, ALT (1.5-2x norma) ale teraz już się wyrównały do ok poziomów.

Morfologia:
**Kreatynina w moczu - 381 mg na dl (powyżej normy 39-259 mg na dl)
Wskaźnik albumina na kreatynina w moczu - 3.2 mg na g (ok, 0-20)
Glukoza - 84 mg na dl - ok
Insulina 6.8 ulU na ml - ok
**Monocyty - 12 procent całk. (zawyżony)
Chol. całk - 4.71 mmol na l (ok)
**LDL - 2.90 mmol na l (niski)
**Mocz ph - 5 (ok? od 5-7)
Mocznik 3.20 mmol na l
**Testosteron total - 371.99 ng na dl (dość niski na 29l)
**Testosteron wolny - 12.90 pg na ml (dość niski)
FSH - 1,66 mIU na ml
LH - 1,89 mIU na ml
Estradiol - 28,00 pg na ml
Prolaktyna - 7,99 ng na ml
Kortyzol - czekam na wynik
TSH 2,518 µIU na ml


Stare wyniki:
Testosteron wolny 16,44 pg na ml - Maj 2018
Testosteron wolny 13,43 pg na ml - Kwiecień 2019
Testosteron total 437 ng na dl - Kwiecień 2019
Kortyzol 17,00 ug na dl - Maj 2018

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Mogę dodać dodatkowe wyniki.
Z tego co na internetach czytałem, to myślałem że to może gruczolak przysadki ale PRL wydaje się być na poziomie w normie. Oprócz tego może niewydolność jąder?

Pozdrawiam

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Niski_Testosteron_i_wolny_Testosteron._Wyniki_FSH%2C_LH%2C_PRL%2C_TSH-t1203613.html#post-0

Link to comment
Share on other sites

Poszedłeś do lekarza najpierw po skierowanie , bądź bezpośrednio na badania ( z tego co piszesz raczej masz do czynienia z kilkoma lekarzami), zrobiłeś te badania i szukasz odpowiedzi- diagnozy na necie??? Sam sobie te choroby czy przypadłości określiłeś??? Pomyliłeś chyba fora - zresztą to nawet nie nadaję się na żadne fora jak tylko do gabinetu lekarskiego. Być może jest kilka kwestii które mógłbyś poprawić przy pomocy wiedzy i doświadczenia  użytkowników tutaj ale z pewnością po tym kiedy wykluczysz dolegliwości - choroby. tak z rozpędu napiszę że skoro waga jest jaka jest i dosyć duże zatłuszczenie, do tego np. siedzący tryb życia , odżywianie do kitu ( nic nie piszesz na ten temat), zero ruchu, nadużywanie alkoholu co bywa dosłownie zabójcze...to nawet na 29 latka może wpłynąć bardzo negatywnie . Jakieś chociaż minerały, witaminy ??? ogarnij się choćby na spacer do lekarza....PZDR

Link to comment
Share on other sites

Sam we własnym zakresie robię sobie badania krwi co rok prywatnie. Do tego też testosteron i zauważyłem że się obniża więc dodatkowe badania zrobiłem. 

Może ludzie którzy mieli podobne problemy się wypowiedzą. Jak pisałem już, mam wizytę u endo za kilka dni. Co do wagi to też mi się wydaje że to jeden z powodów i alkohol też. Szybkie życie i stresująca praca = szukałem relaksu w fast foodach i alkoholu w klubach. To nie jest moja wymówka tylko mówię jak było. Z dietą było że czasami kilka tygodni w miarę czysto, a czasami pizza co 3-4 dni. 

A ruchu dość dużo było, od 2018 przez 3/4 roku jeżdżę na rowerze jakies 20-100km tygodniowo w zależności od pogody ( w maju zrobiłem 500km rowerem). I od tamtego roku też chodzę w miarę dużo, jakieś 10-15k kroków. Do tego ciężarki w zakresie 5 powt. Teraz waga poszła na dół do 96 w ciągu 2 miesięcy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...