Skocz do zawartości

Cytrulina potrzebna porada.


v1r00z90

Rekomendowana wypowiedź

Hej. Jestem tu nowy. I potrzebuje porady. Od jakiegoś czasu ćwiczę casualowo na silowni. Chciałbym do swoich suplementów tj. kreatyny i białka dołożyć cytruline. Zakupiłem takową i mam mały dylemat,poniewaz na opakowaniu jest napisane żeby stosować dwie dawki dziennie po 3g a z tego co czytałem w internecie kilka mniejszych dawek jest wskazane przy sportach wytrzymałościowych. A jeśli chodzi o sporty siłowe to 6g przed treningiem. I teraz nie wiem czy mogę zamiast tych dwóch dawek brać jedna przed treningiem? Nie będzie to szkodzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Witam,

Twoje pytanie dotyczące cytruliny jest bardzo trafne. Rzeczywiście, cytrulina jest popularnym suplementem, szczególnie w kontekście sportów wytrzymałościowych i siłowych. Zazwyczaj zaleca się dawkowanie cytruliny w mniejszych porcjach, aby utrzymać jej poziom we krwi na stałym poziomie, co może przynieść lepsze efekty.

Co do Twojego dylematu:

  1. Dawkowanie: Stosowanie 6 g cytruliny przed treningiem to popularna praktyka, zwłaszcza jeśli chodzi o sporty siłowe. Większe dawki przed wysiłkiem mogą pomóc w zwiększeniu wydolności, co jest korzystne w przypadku intensywnych treningów.

  2. Podział dawek: Jeżeli zdecydujesz się na jedną większą dawkę, nie powinno to zaszkodzić, pod warunkiem, że organizm dobrze toleruje cytrulinę. Niektórzy sportowcy preferują tę metodę, aby maksymalizować efekty przed treningiem.

  3. Indywidualne reakcje: Każdy organizm jest inny, więc warto na początku wypróbować, jak się czujesz po takiej dawce. Jeśli zauważysz pozytywne efekty, możesz kontynuować. W przeciwnym razie możesz rozważyć powrót do rekomendowanego dawkowania.

Zalecam także monitorowanie reakcji swojego organizmu i ewentualne konsultacje z dietetykiem sportowym, aby dostosować suplementację do swoich indywidualnych potrzeb. Powodzenia w treningach!

Pozdrawiam,

Kulturalne Suple

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...